Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konkurs na pamiętniki z czasów pandemii koronawirusa

Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytut Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego ogłaszają konkurs na pamiętniki z czasów pandemii koronawirusa.

Życie naszego społeczeństwa w obecnym, szczególnym okresie, wynikającym z pandemii powinno zostać udokumentowane. Zwracamy się do Państwa z prośbą o opisanie, jak wygląda obecnie Wasza codzienność: jak wygląda Wasz dzień, codzienne obowiązki, kontakty z bliskimi i znajomymi, jakie są Wasze rozrywki, jak przebiega Wasza praca zawodowa – o ile pracujecie. A może Wasze życie uległo tylko niewielkiej zmianie?  Ważne są także Wasze refleksje i przemyślenia dotyczące otaczającego nas świata w tym niezwykłym czasie.  

Jako badacze chcemy na podstawie Waszych pamiętników przygotować książkę ilustrującą życie naszego społeczeństwa w tym wyjątkowym okresie.

Zachęcamy do przesyła pamiętników w formie dokumentu tekstowego (.doc, .rtf, .txt, .pdf) lub skanu rękopisu (.jpg lub .pdf) poprzez formularz na stronie. Pamiętnik można także przesłać pocztą tradycyjną na adres: Dział Obsługi Badań Naukowych, Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk, ul. Nowy Świat 72, 00-330 Warszawa z dopiskiem “Pamiętniki Pandemii” (liczy się data stempla).

Dla autorów pamiętników opisujących w sposób najbardziej wszechstronny życie podczas pandemii przewidziane są dwie nagrody po 2500 i dwa wyróżnienia po 500 zł. Ponadto, po przygotowaniu książki ilustrującej życie podczas pandemii, wśród autorów pamiętników zostaną rozlosowane jej egzemplarze.

Pamiętnikami z okresu pandemii jest także zainteresowany miesięcznik „Mały Format”. Zespół redakcyjny wybierze i opublikuje, we fragmentach lub w całości,  od 6 do 10 przesłanych na konkurs pamiętników. Autorzy i autorki wybranych prac otrzymają honoraria.

Podstawowe warunki konkursu

  • Termin nadsyłania pamiętników mija 15 czerwca 2020 roku
  • W konkursie mogą brać udział wyłącznie osoby pełnoletnie.
  • W konkursie będą brane pod uwagę wyłącznie prace będące osobistym, oryginalnym  zapisem przeżyć, obejmującym okres minimum dwóch tygodni.
  • Pamiętnik może być wysłany jedynie na ten konkurs i nie może być nigdzie wcześniej opublikowany
  • Osoba zgłaszająca pamiętnik winna być jego jedynym autorem lub autorką. 

Źródło: http://pamietnikipandemii.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx