Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zaproszenie na bezpłatne warsztaty w Kielcach, dotyczące praktycznych aspektów tworzenia projektów „przedszkolnych”

Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego  zaprasza na bezpłatne warsztaty, dotyczące praktycznych aspektów tworzenia projektów „przedszkolnych” Regionalnego Programu Operacyjnego. Spotkanie, zaplanowane na 13 lutego br., będzie poświęcone dwóm aktualnie ogłoszonym konkursom RPOWŚ 2014 – 2020.    

Warsztaty odbędą się 13 lutego 2020 r., w godz. 9.00 – 14.00 w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach przy ul. Paderewskiego 34 A, w sali 53 (V piętro).

Spotkanie będzie dotyczyło dwóch aktualnie trwających konkursów z Poddziałania 8.3.1 RPO „Upowszechnienie i wzrost jakości edukacji przedszkolnej”. Planowane, łączne  dofinansowanie projektów w ramach obu naborów to ponad 9 mln PLN.

Oba konkursy umożliwiają zakładanie nowych przedszkoli oraz zwiększenie liczby miejsc w już istniejących placówkach. W ramach projektów możliwe jest m.in. finansowanie bieżących kosztów utrzymania nowych przedszkoli lub nowoutworzonych miejsc w istniejących placówkach, realizacja zajęć dodatkowych dla dzieci, szkolenie nauczycieli, ponadto zakupy wyposażenia. Możliwe jest także wspieranie dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, bez konieczności tworzenia nowych miejsc przedszkolnych.

Nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach obu konkursów będzie prowadzony przez DW EFS od 17 lutego do 4 marca br. Szczegółowe informacje oraz dokumentacja niezbędna do przygotowania projektów dostępne są na portalu RPOWŚ 2014-2020.

Formuła warsztatów przewiduje:

– odpowiedzi na pytania i rozstrzyganie wątpliwości, dotyczących tworzenia wniosku o dofinansowanie,

– prezentację regulaminów konkursów z Poddziałania 8.3.1,

– omówienie przez ekspertów z Komisji Oceny Projektów Departamentu Wdrażania EFS przebiegu oraz kryteriów oceny projektów,

– przedstawienie zasad tworzenia budżetu projektu.

Zgłoszenia do udziału w warsztatach przyjmujemy telefonicznie lub mailowo w Departamencie Wdrażania EFS, tel. (41) 349-89-23, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenie powinno zawierać:

– imię i nazwisko zgłaszanej osoby,

– nazwę instytucji,

– kontakt telefoniczny.

W przypadku konieczności uwzględniania specjalnych potrzeb osób, chcących wziąć udział w warsztatach (wynikających np. z niepełnosprawności), prosimy o przekazanie informacji w tej sprawie.

Informujemy, iż dane osobowe uczestników warsztatów, w zakresie w jakim zostaną podane w związku ze zgłoszeniem udziału w warsztatach, będą przechowywane i przetwarzane przez Departament Wdrażania EFS UMWŚ.

Źródło: https://www.swietokrzyskie.pro/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx