Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

RPO zaprasza na III Kongres Praw Obywatelskich 13-14 grudnia 2019 r.

Rzecznik Praw Obywatelskich zaprasza do udziału w trzecim już Kongresie Praw Obywatelskich, który odbędzie się 13 i 14 grudnia 2019 roku!

REJESTRACJA NA KONGRES TRWA - TU SIĘ MOŻNA ZAREJESTROWAĆ

Wzorem ubiegłych lat głównym miejscem naszego spotkania jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN -  przestrzeń, w której słowo dialog nabiera szczególnej mocy.

Proponowaną przez nas w tym roku nowością jest zaproszenie Państwa także do udziału w dodatkowych aktywnościach, które będą miały miejsce w przestrzeniach skłaniających do swobodnej rozmowy i wymiany doświadczeń. Będą to okazje do spotkania z aktywistami, wspólne oglądanie filmów, warsztaty.

Dodatkowo w tegorocznym Kongresie oferujemy Państwu możliwość wyboru sesji tematycznej w oparciu o przygotowane przez nas nowe kategorie (liczymy, że ułatwią wybór paneli):

Kategorie te oznaczamy w programie. 

Niezmiennie jednak Kongres Praw Obywatelskich to unikalne w skali kraju wydarzenie, którego siłą jest jego obywatelskość. To zderzenie poglądów i myśli, ale także różnych ról społecznych, które każdy z nas pełni. Wychodzimy poza ramy relacji państwo – obywatel, wspólnie diagnozujemy sytuację, przedstawiamy wzajemnie perspektywy i wypracowujemy rozwiązania. Stawiamy na współpracę. Wierzymy, że uda się przedstawić również to, co wypracowaliśmy wspólnie podczas dwóch poprzednich Kongresów (patrz: Zobacz także). Będzie to także znakomita okazja, by podsumować, co udało się osiągnąć w dobiegającej końca VII kadencji RPO.

Informacje dla osób z niepełnosprawnościami 

  1. Budynek jest dostępny architektonicznie. Rekomendujemy wcześniejszy kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a przekażemy szczegółowe informacje)
  2. Panele w audytorium będą tłumaczone na Polski Język Migowy. W razie zgłoszeń postaramy się zapewnić tłumaczenia innych spotkań Kongresu  (prosimy o zgłoszenia pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., damy znać, czy jesteśmy w stanie zrealizować postulat)
  3. Dołożymy też wszelkich starań, by jak najwięcej materiałów z Kongresu było dostępnych.

Uwaga, panele będą też tłumaczone na język angielski.

Źródło: https://www.rpo.gov.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx