Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rusza II edycja konkursu „Od polskiego wybrzeża Bałtyku po węgierską pusztę”

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej wspólnie w Wolińskim Parkiem Narodowym oraz Parkiem Narodowym Puszty Węgierskiej (Hortobágyi Nemzeti Park) zapraszają szkoły podstawowe zlokalizowane w miejscowościach do 25 tys. mieszkańców z gmin położonych w granicach każdego z Parków Narodowych, graniczących z Parkiem lub położonych w jego pobliżu do udziału w projekcie edukacyjnym pn.  „Ochrona Przyrody Bez Granic – Kluby Przyjaciół Parków Narodowych”.

Ważnym elementem projektu jest konkurs pn. „Od polskiego wybrzeża Bałtyku po węgierską pusztę”, w ramach którego uczniowie będą poszerzać wiedzę o Wolińskim Parku Narodowym oraz parku partnerskim. Obok sprawdzianu wiedzy nt. fauny i flory, zadaniem młodzieży będzie również szereg innych działań. Aktywności te, uczestnicy konkursu będą poznawać przed rozpoczęciem każdego z jego trzech etapów.

Konkurs jest skierowany do młodzieży w wieku 13 – 15 lat uczęszczającej do szkół wskazanych w załączniku do Regulaminu projektu. Nagrodą dla trzech zwycięskich zespołów w każdym z krajów, jest 7-dniowy pobyt studyjno-edukacyjny w parku węgierskim oraz 7-dniowy pobyt w WPN. Dodatkowo, sześć szkół, z których uczniowie uzyskają najwyższą liczbę punktów w konkursie, otrzyma wsparcie finansowe w wysokości do 1 500 zł z przeznaczeniem na zakup wyposażenia szkoły, związanego z edukacją przyrodniczą.

Szkoły zainteresowane udziałem w projekcie mogą zgłaszać się do 28 października 2019 r. Każda szkoła może zgłosić dowolną liczbę trzyosobowych zespołów.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i do udziału w projekcie.

REGULAMIN PROJEKTU WRAZ Z ZAŁĄCZNIKAMI

MATERIAŁY EDUKACYJNE DO KONKURSU

Źródło: http://www.wolinpn.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx