Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Fundacja Panoptykon zachęca użytkowników Facebooka do instalacji wtyczki “Kto cię namierzył?”

Fundacja Panoptykon zachęca użytkowników Facebooka do instalacji wtyczki “Kto cię namierzył”. Jest to dodatek do przeglądarek internetowych (Firefox lub Chrome), dzięki któremu dowiecie się jakie komitety wyborcze wzięły was na cel i jakimi reklamami chcą was przekonywać do głosowania na nie. Czy kuszą was partie, z którymi sympatyzujecie? A może właśnie te, na które nie chcecie głosować? Wiedza o tym, kto i jak próbuje wpłynąć na wasze decyzje przy urnie z pewnością pomoże dokonać świadomego wyboru.

Wtyczka pomoże też badaczom prześwietlić praktyki działań reklamowych wykorzystywane w kampanii wyborczej, demaskować ewentualne nadużycia i manipulacje.

Wtyczkę można pobrać na stronie http://ktocienamierzyl.pl/ Tam też znajdziecie szczegółowe informacje na temat jej autorów oraz wykorzystywania i ochrony danych zbieranych za jej pomocą.

Zachęcamy do instalacji i sprawdzenia “kto was namierzył?”

***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx