Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę

Konkurs Technotalent 2019

Pula nagród głównych w konkursie to 53 000 zł. Młodzi, zdolni i ambitni pasjonaci, którzy chcą poprawiać świat z użyciem nowych technologii, mogą zgłaszać swoje projekty do 15 października 2019 r.

Celem konkursu jest wsparcie rozwoju utalentowanych technicznie osób z regionu północno-wschodniej Polski. Jego uczestnikami  mogą być uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studenci, doktoranci i absolwenci w wieku od 18 do 35 lat. Udział w konkursie mogą wziąć zarówno osoby indywidualne, jak i zespoły, wypełniając krótki formularz i udostępniając film lub prezentację swoich projektów. W jednym formularzu zgłoszeniowym uczestnik może zgłosić projekt do dowolnej liczby kategorii. Prezentacja projektu powinna zawierać takie informacje  jak np. sposób działania urządzenia, analizę otoczenia, analizę finansową, badanie rynku itp. Należy pamiętać, że w pierwszym etapie kapituły oceniają projekty na podstawie prezentacji i opisów z formularza zgłoszeniowego, więc im więcej informacji znajdzie się w prezentacji, tym projekt zostanie lepiej zrozumiany przez oceniających. Prezentacje i filmy ocenią Kapituły Konkursu złożone z przedstawicieli firm, uczelni oraz instytucji wspierających konkurs. Kapituła wyłoni po pięciu finalistów w każdej z kategorii konkursowych, a następnie na etapie finałowym – zwycięzców. Laureaci otrzymają nagrody finansowe i specjalne.

Każdy uczestnik konkursu ma szansę na udział w specjalnym programie wsparcia uzdolnionych osób z regionu północno-wschodniej Polski realizowanym przez Fundację TECHNOTALENTY i firmy partnerskie fundacji.

Przy realizacji konkursu Fundacja Technotalenty współpracuje z trzema uczelniami wyższymi w Białymstoku: Politechniką Białostocką, Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku i Wyższą Szkołą Finansów i Zarządzania w Białymstoku.  

Harmonogram Konkursu Technotalent 2019:
10 wrzesień-15 październik – Rekrutacja projektów,
9 listopad – Ogłoszenie listy finalistów,
12- 25 listopad – Szkolenia dla Finalistów,
26-27 listopad – Finały Konkursu w kategoriach: Technika, Wyzwanie Społeczne, Biznes, Design, Technotalent Politechniki Białostockiej, Technotalent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku,
10 grudnia – Gala Finałowa Konkursu.

Informacje o konkursie oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie internetowej Technotalenty

Źródło: https://pb.edu.pl/

Najnowsze