Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konkurs 1000 pierwszych inicjatyw ogłoszony! CodeWeek2019 czeka!

Do tegorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowania został tylko miesiąc. Ministerstwo Cyfryzacji ogłasza pełną mobilizację i… konkurs.

CodeWeek (5-20 października 2019 r.) to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Polska świetnie sobie radzi w tym wyścigu. W ubiegłym roku zajęliśmy trzecie miejsce. Marzy nam się jeszcze lepsza pozycja. Pomożecie?

Jak możecie to zrobić? Wejdźcie na stronę www.codeweek.eu/events i zgłoście swoje wydarzenie. Jak taka inicjatywa powinna wyglądać? Tak jak sobie życzycie. To może być warsztat z podstaw programowania dla dzieciaków, ale i pogadanka o nowych technologiach. Świetnym pomysłem jest spotkanie z seniorami i pokazanie im jak korzystać z komputerów czy smartfonów.

Co więcej, jeśli jesteście nauczycielami lub dyrektorami szkół, możecie zgłosić wszystkie lekcje informatyki, które odbywają się w Waszych szkołach pomiędzy 5 a 20 października. Zróbcie to.

Złoty tysiąc

Sami widzicie, że to bardzo proste. Nie straćcie szansy na nagrody. Zarejestrujcie swoje wydarzenie, a potem spokojnie czekajcie na informację czy udało Wam się znaleźć w pierwszym tysiącu zgłoszeń. Może w tym roku będziemy pierwsi w Europie? Brzmi dumnie, prawda?

Przeczytajcie regulamin naszego konkursu.

Źródło: http://koduj.gov.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx