Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Projekt nowelizacji ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie - trwają konsultacje społeczne w tej sprawie

Planowana zmiana jest polega na:

  • uregulowaniu kwestii organizacyjnych związanych z funkcjonowaniem Rady Działalności Pożytku Publicznego (m.in. doprecyzowano, że koszty związane z obsługą funkcjonowania Rady będą pokrywane z budżetu Kancelarii Premiera Rady Ministrów),
  • stworzeniu Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem, która będzie nowym organem opiniująco- doradczym przy Przewodniczącym Komitetu ds. Pożytku Publicznego.

Zadaniem Rady będzie m.in. wyrażanie opinii w sprawach stosowania ustawy o działalności pożytku publicznego w kwestiach dotyczących młodego pokolenia oraz w sprawie projektów aktów prawnych dotyczących młodzieży. Rada będzie się składała z co najmniej 20 osób wybranych przez Przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego. Połowę składu Rady stanowić będą przedstawiciele organizacji pozarządowych, młodzieżowych rad gmin i Parlamentu Studentów RP. Tryb wyboru i powoływania członków Rady oraz sposób jej funkcjonowania określi rozporządzenie.

Projekt wraz z uzasadnieniem znajdą Państwo na stronie RCL

Dokumenty do pobrania:

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx