Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Program stypendiów akademickich Fundacji Edukacyjnej im. Jerzego Juzonia

Aktualnie niewielu młodych ludzi pochodzących ze wsi i małych miasteczek rozpoczyna studia. Ze względu na trudne warunki materialne swoich rodzin, młodzi zdolni i ambitni rezygnują ze studiów i ze swoich marzeń. Start w życie studenckie, owszem jest trudny i wiąże się z wieloma zmianami, ale nie jest niemożliwy. Maturę zdać musisz sam, a z resztą problemów może ci pomóc Program Akademicki, którego celem przede wszystkim jest pomoc młodzieży w rozpoczęciu nauki w szkołach wyższych przez ufundowanie stypendiów na pierwszy rok studiów dziennych.

Podstawowe założenia programu

 1. Wszystkie zasady i kryteria przyznawania stypendiów, procedura wyboru studentów, a także wysokość stypendiów zawarte są w Regulaminie przyznawania stypendiów akademickich.
 2. Decyzje o przyznaniu stypendium podejmuje Zarząd Fundacji. Decyzje są ostateczne i oparte są na statucie Fundacji i Regulaminie. Według ogólnych zasad przedstawionych poniżej:
 • Wniosek musi być bardzo skrupulatnie wypełniony (zgodnie z Regulaminem)
 • Wszystkie wnioski wypełnione niezgodnie z Załącznikiem nr 1 do Regulaminu zostają odrzucone.
 • Pozostałe wnioski uważa się za gotowe do wysłania do Uczelni w celu weryfikacji.
 • Rada Fundacji określa ilość stypendiów na dany rok. (W roku akademickim 2018/2019 zostanie przyznanych 500 stypendiów według kolejności zweryfikowanych wniosków).
 • Stypendium wypłacane będzie, co miesiąc przez 10 miesięcy od października 2018r. do lipca 2019r.
 • Kontakty między studentami a Fundacją odbywać się będą wyłącznie w formie elektronicznej
 • Regulamin nie przewiduje ograniczeń, co do kierunku studiów

Terminarz

VIII Edycja stypendiów w roku akademickim 2019/2020

 1. Wnioski o stypendium należy składać wyłącznie elektronicznie po zarejestrowaniu się na stronie Fundacji. Wniosek będzie aktywny na stronie internetowej Fundacji od 8 lipca 2019r.
 2. Ostateczny termin wpłynięcia potwierdzonych wniosków o stypendium na rok akademicki 2019/2020 upływa 13 września 2019r. o godzinie 16:00.
 3. Od 7 lipca do końca września będzie trwała weryfikacja wniosków. W związku z nią, studenci mogą zostać poproszeni o wyjaśnienia lub przysłanie odpowiednich dokumentów.
 4. Informacja o tym, komu zostało przyznane stypendium zostanie wysłana indywidualnie na adres mailowy studenta do 1 października 2019r.
 5. 7 Października 2019r. zostanie wysłana prośba do dziekanatu o potwierdzenie rozpoczęcia studiów. Potwierdzenie musi wpłynąć do 25 października 2019r.
 6. Do końca lutego 2020r. Fundacja przekaże deklaracje PIT-11 za rok 2019 poprzez udostępnienie podpisanego elektronicznie pliku PDF na osobistym koncie studenta.
 7. W terminie od 2 marca do  20 marca 2020r. należy uzyskać potwierdzenie zaliczenia I semestru od Uczelni.
 8. W terminie od 15 czerwca do 24 lipca 2020r. należy udzielić informacji o stanie zaliczenia II semestru na koncie studenta.
 9. Do końca lutego 2021r. Fundacja przekaże deklaracje PIT-11 za rok 2020 poprzez udostępnienie podpisanego elektronicznie pliku PDF na osobistym koncie studenta.

W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości pomoc uzyskasz pisząc na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin - Edycja VIII - rok akademicki 2019/2020

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT

Źródło: https://www.fejj.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx