Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Program stypendialny100 na 100 im. H. Konopackiej i I. Matuszewskiego

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Fundacja LOTTO i Totalizator Sportowy uhonorują 100 wyjątkowych studentów, 100 stypendiami na łączną kwotę półtora miliona złotych*.

Z myślą o dalszych losach naszej Ojczyzny postanowiliśmy ufundować stypendia dla stu studentów, prezentujących postawę życiową, która nie pozwala im siedzieć w miejscu, tylko wciąż motywuje by mierzyć się z nowymi wyzwaniami. Chcemy docenić i wesprzeć młodych ludzi, którzy nie tylko dobrze się uczą, ale przede wszystkim mają bogate zainteresowania, a przez to również szeroką wiedzę; są aktywni i wywołują pozytywne poruszenie w swoim środowisku.

Chcemy, aby patronami programu i inspiracją dla współczesnych, młodych ułanów było małżeństwo: Halina Konopacka i Ignacy Matuszewski – wszechstronnie uzdolnieni Polacy, którzy z ułańską fantazją wykorzystywali swoje zdolności i pasje w służbie Ojczyźnie.

Kto może ubiegać się o stypendium?

O stypendium mogą ubiegać się pełnoletni studenci, nie wcześniej niż po zaliczeniu pierwszego roku studiów pierwszego stopnia lub pierwszego roku jednolitych studiów magisterskich, którzy spełniają następujące kryteria:
 
 - są obywatelami Polski mieszkającymi na terenie Polski lub są obywatelami innego państwa, ale posiadają Kartę Polaka,
 - są czynnymi studentami II roku lub wyżej i mają nie więcej niż 26 lat,
 - osiągają dobre wyniki w nauce, posiadają średnią ocen z ostatniego roku studiów nie niższą niż 4,0,
 - realizują swoje zainteresowania w dodatkowych obszarach,
 - podejmują działania na rzecz wzmacniania postaw patriotycznych, społeczeństwaobywatelskiego i środowiska lokalnego, angażują się społecznie,
 - aktualnie nie pobierają stypendium pochodzącego od innej firmy z kapitałem prywatnym.
 
Termin naboru wniosków upływa 11 listopada br. (włącznie)

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEN TEMAT

Źródło: https://www.fundacjalotto.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx