Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zaproszenie do udziału w polsko-niemieckim szkoleniu dla opiekunów MDP

Od kilkunastu lat Związek OSP RP i Deutsche Jugendfeuerwehr organizują wspólnie szkolenia dla opiekunów MDP. Tegoroczne szkolenie odbędzie się w dniach 17-21 października w Turawie w województwie opolskim.

Zgłoszenie należy przesłać on-line do końca września, wypełniając formularz znajdujący się pod linkiem

Celem seminarium jest podniesienie jakości spotkań MDP, pomoc w nawiązaniu współpracy, wymiana doświadczeń, przekazanie informacji na temat możliwości otrzymania wsparcia ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Hasło tegorocznego seminarium brzmi „Różnorodność łączy”. Wybór hasła jest nieprzypadkowy. Różnorodność jest głównym obszarem tematycznym Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, organizacji która od dwudziestu lat w znaczący sposób wspiera finansowo i merytorycznie polsko-niemiecką wymianę MDP. Różnorodność jest tym, z czym spotykamy się w pracy z młodzieżą (różnorodność tematów, różnorodność charakterów ludzi, różnorodność problemów i sposobów ich rozwiązywania czy różnorodność kultur).

Do udziału w seminarium zapraszamy opiekunów MDP, którzy są zainteresowani poznaniem nowych form pracy z młodzieżą i są otwarci na nowe doświadczenia. Nie jest wymagana znajomość języka niemieckiego, zapewniamy obsługę tłumaczeniową zajęć i pomoc w kontaktach w czasie wolnym. Zakładamy udział 1 osoby z danej OSP.

Nie przewidujemy odpłatności za udział w seminarium. Zapewniamy noclegi, wyżywienie, obsługę tłumaczy, materiały szkoleniowe, transport w trakcie szkolenia. Uczestnicy muszą dojechać na własny koszt.

Bardzo prosimy o przemyślane przesyłanie zgłoszeń. W niedzielę 21 października odbywają się wybory samorządowe. Ze względu na warunki otrzymanych dotacji nie wyrażamy zgody na wcześniejszy wyjazd uczestników.

Seminarium odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży i Urzędu Marszałkowskiego w Opolu.

Program

Zgłoszenie

Źródło: http://www.zosprp.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx