Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Stypendia sportowe Fundacji Polskiej Grupy Zbrojeniowej

 

Kto może się ubiegać o stypendium?

 

Program stypendialny kierujemy do zawodników osiągających wysokie wyniki w sportach walki – w zawodach krajowych i międzynarodowych. O stypendium mogą starać się zawodnicy między 16 a 29 rokiem życia, uprawiający boks, teakwondo, judo, zapasy i karate.

Zależy nam, aby nasi stypendyści obok znakomitych wyników sportowych prezentowali też nienaganną postawę etyczną. W tym celu stworzyliśmy specjalny kodeks etyki. Przestrzeganie jego zasad stawiamy na równi z wynikami sportowymi.

Każdy z naszych stypendystów musi aktywnie i regularnie uczestniczyć w treningach, honorowo rywalizować w zawodach, prowadzić zdrowy styl życia i z szacunkiem odnosić się do symboli narodowych.

Jak ubiegać się o stypendium?

Aby ubiegać się o stypendium sportowe, trzeba wysłać na adres Fundacji wypełniony wniosek, dostępny na naszej stronie internetowej
Wniosek może złożyć: zawodnik, klub sportowy lub stowarzyszenie kultury fizycznej.

We wniosku oprócz danych osobowych, należy przedstawić osiągnięcia sportowe z ostatniego roku, a także krótko uzasadnić swój udział w programie. Należy też dołączyć dokument potwierdzający osiągnięcie wyników sportowych. Dla członków kadry wymagane jest zobowiązanie do realizacji programu przygotowań do Mistrzostw Świata i Europy, a także zobowiązanie do udziału w tych zawodach. W programie uwzględniamy także sytuację materialną zawodników, dlatego do wniosku należy dołączyć zaświadczenie o dochodach na członka rodziny.

Każda z osób ubiegających się o przyznanie stypendium musi też podpisać oświadczenie o przestrzeganiu ustanowionego przez Fundację kodeksu etyki (link).

Wnioski można składać do 21 lutego br.

Wyłonienie zwycięzców

Poprawne pod względem merytorycznym wnioski będą oceniane przez Komisję Stypendialną. O przyznaniu stypendium będzie decydowała liczba otrzymanych punktów.

Fundacja przewiduje przyznanie 25 stypendiów, po pięć z każdej dyscypliny.

Wysokość i zakres stypendiów

Stypendia przyznawane są na okres od 6 do 12 miesięcy. Będą wypłacane co miesiąc, a ich wysokość uzależniona jest od rangi zawodów, w których brali udział stypendyści oraz od miejsca, które w tych zawodach zajęli.

Szczegółowe informacje dotyczące wysokości stypendiów przedstawiamy w regulaminie

Zgłoszenia

Wyślij formularz i zdobądź stypendium sportowe.

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx