Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Fundusze na remont pomieszczenia świetlicy wiejskiej zarządzanej przez OSP oraz pomoc przy pisaniu wniosków o dotację

PYTANIE 1:

 

Witam,

Dziękuję za odpowiedz.

Budynek jest własnością OSP i to ona by się starała o dotacje. Jesteśmy miała wioską w powiecie […]. Proszę o informacje, na jakiej zasadzie odbywa się pomoc organizacji w przygotowaniu wniosku.

Za odpowiedz z góry dziękuję

Pozdrawiam 

 [..]

ODPOWIEDŹ 1:

Witam ponownie,

Pracownicy organizacji pozarządowych wspierających inne organizacje i grupy nieformalne -  nie pobierają pieniędzy za pomoc w przygotowaniu projektów/wniosków o dotację, ale warunki tej współpracy każda organizacja określa sama. Podaję Panu dane adresowe ośrodków z Leszna i Poznania, które są w ogólnopolskiej sieci SPLOT - sieci organizacji wspierających inicjatywy lokalne i inne organizacje. Proszę zadzwonić, napisać, umówić się na spotkanie.

Ośrodek doradztwa w powiecie kaliskim

Podaję też link do regionalnej strony ngo.pl – portalu dla organizacji i inicjatyw lokalnych, znajdziecie tam Państwo sąsiedzkie organizacje pozarządowe, inicjatywy, ogłoszenia o konkursach dotacyjnych w Waszym regionie: http://wielkopolskie.ngo.pl/

Tu jest link do bazy różnych organizacji z Kalisza (pewnie najbliższa dla Państwa lokalizacja), które deklarują pomoc doradczą i wsparcie innych (oczywiście to trzeba weryfikować, bo dane te ulegają dość szybko zmianom):

http://bazy.ngo.pl/search/wyniki.asp?wyniki=1&kryt_nazwa=&kryt_miasto=Kalisz&kryt_woj=15&kryt_pola=K25

Może ta organizacja pomoże Państwu???: Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych z Kalisza, Tel. 604 993 210, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia,

Monika Mazurczak-Kaczmaryk

 

PYTANIE 2:

Witam Ponownie

Mam jeszcze prośbę, czy z podobnymi tematami zgłaszały się do państwa jakieś OSP i jak one sobie poradziły z takimi tematami. Aktualnie czekam na kontakt ze strony, którą Pani mi przysłała mianowicie z Leszna bo tam wysłałem zapytanie z prośbą o pomoc ale cisza.

Pozdrawiam

ODPOWIEDŹ 2:

Witam serdecznie, tak, bardzo często piszą do nas OSP w sprawie możliwości pozyskania dotacji na remont swoich siedzib lub zarządzanych przez nie świetlic wiejskich. Nie wiemy, jak sobie radzą, bo nie piszą do nas o sukcesach – a szkoda. Chyba, że sami do nich dotrzemy.

http://witrynawiejska.org.pl/strona-glowna/poradniki/item/20297-jak-zalozyc-i-prowadzic-swietlice-wiejska

Czy odezwała się ta organizacja z Leszna, czy też nadal cisza?

Pozdrawiam serdecznie,

PYTANIE 3:

Witam,

Przepraszam, że tak długo nie odpisywałem niestety organizacja z Leszna się nie odezwała. Wiem tylko, że chyba w województwie wielkopolskim organizacje wspierają jedynie przedsiębiorczość, no chyba że się mylę.

Pozdrawiam 

ODPOWIEDŹ 3:

Witam jeszcze raz,

sprawdziłam organizacje, które udzielają pomocy przy pisaniu wniosków – poprosiłam kolegę z Biura Obsługi Ruchu Inicjatyw Samopomocowych z Warszawy o pomoc i wiem, że może Pan śmiało kontaktować się:

- z centrum organizacji pozarządowych i p. Magdą Winczewską, podaję namiary na organizację z Kalisza:
http://www.kalisz.pl/pl/q/ngo/centrum-organizacji-pozarzadowych

Jeśli wybierze Pan jednak Poznań – to proszę o kontakt w biurze poznańskim z panem Maciejem Nowickim (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Druga ważna informacja dla Pana i Ochotniczej Straży Pożarnej z Waszej wsi - jest nowa edycja konkursu dotacyjnego dla ochotniczych straży pożarnych, zgłoszenia on-line do 7 lipca!!!

http://witrynawiejska.org.pl/strona-glowna/fundusze/item/45622-program-pomocy-strazom-pozarnym-zgloszenia-do-7-lipca-br

Warto namówić Waszą OSP, by stanęła do tego konkursu, przygotowała projekt (tzn. powinniście wspólnie wymyśleć cel i działania, a wskazane wyżej organizacje pomogą Wam napisać ten wniosek). W projekcie umieścicie sobie wyposażenie kuchni, remont itd.  Oczywiście Wasz projekt musi się mieścić w priorytetach Fundacji Orlen – Orlen dla życia i zdrowia oraz Orlen dla edukacji i wychowania.

http://www.orlen.pl/PL/Odpowiedzialny_Biznes/Dobroczynnosc/PolitykaDobroczynnosci/Strony/Priorytety-dzialalnosci-dobroczynnej.aspx

Czasu jest mało na omówienie celu projektu z sołtysem, Radą Sołecką i OSP, pracę z organizacją wspierającą z Kalisza lub Poznania i wypełnienie formularza wniosku – ale jeśli jest w Waszej grupie duża motywacja do zmian, to  myślę, że zdążycie! Czego Wam serdecznie życzę i proszę działać!

W imieniu redakcji Witryny Wiejskiej

Serdecznie pozdrawiam,

Monika Mazurczak-Kaczmaryk

***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx