Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Seminarium edukacyjne w ramach akcji przygotowawczej Programu "Gwarancje dla młodzieży"

Już w najbliższych miesiącach pojawią się nowe programy i fundusze, które umożliwią wsparcie finansowe szkół, placówek oświaty i edukacji oraz organizacji i instytucji. Już teraz Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej „MERITUM” chce do tego przygotować m.in. przedstawicieli sektora edukacji i oświaty, doradców zawodowych oraz specjalistów ds.pozyskiwania funduszy unijnych.

Działania realizowane są w ramach projektu „Tworzenie Partnerstwa na rzecz zainicjowania modelu Gwarancji dla Młodzieży w powiecie miechowskim” na bezpośrednie zlecenie Komisji Europejskiej w ramach Akcji przygotowawczej Programu „Gwarancje dla młodzieży”.

W związku z dużym zainteresowaniem przedłużamy rekrutację do 3 dni przed rozpoczęciem każdego seminarium.

Gwarancje dla młodzieży

To nowa inicjatywa Komisji Europejskiej na rzecz zwalczania bezrobocia wśród młodzieży, która ma zagwarantować, że wszyscy młodzi ludzie poniżej 25 roku życia – niezależnie od tego, czy zarejestrują się
w urzędzie pracy, czy też nie – uzyskają dobrej jakości ofertę pracy lub pakietu szkoleń w ciągu czterech miesięcy od zakończenia formalnego kształcenia lub utraty pracy.

„Tworzenie Partnerstwa na rzec z zainicjowania modelu Gwarancji dla Młodzieży w powiecie miechowskim”

To jedyny projekt realizowany w Polsce w ramach którego testowany jest pionierski model współpracy lokalnej pomiędzy trzema sektorami: publicznym, prywatnym komercyjnym oraz społecznym. Specjalnie powołana grupa ekspertów od października ubiegłego roku przygotowała system współpracy pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego, instytucjami otoczenia runku pracy, szkołami, przedsiębiorstwami oraz organizacjami pozarządowymi. Jeśli model okaże się skuteczny, w przyszłości będzie mógł zostać wykorzystany na poziomie lokalnym zarówno w Polsce, jak i na terenie całej Unii Europejskiej. W założeniach ma być dostosowany do wdrażania w dowolnej gminie wiejskiej i miejsko-wiejskiej oraz w mniejszych miejscowościach (do 25 tys. mieszkańców), ktore zmagają się z trudnościami w transmisji na rynek pracy osób młodych (do 24. roku życia).

Seminaria edukacyjne

Projekt zakłada m.in. organizacje seminariów edukacyjnych w całej Polsce, podczas których poruszane będą tematy związane m.in. z możliwością pozyskiwania funduszy na projekty edukacyjne oraz inwestycje w nowym okresie programowania 2014-2020, w tym m.in. w ramach programu PO WER, Erasmus+ oraz Gwarancje dla młodzieży. Seminaria odbędą się w Warszawie (7 października), Krakowie (9 października), Katowicach (16 października), Wrocławiu (21 października), Gdańsku (23 października) oraz w Lublinie (28 października).

Do udziału w seminarium zaproszeni zostaną przedstawiciele: władz lokalnych oraz samorządowych sektora edukacji i oświaty, organizacji pozarządowych, szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich, uczelni wyższych (dyrektorzy, nauczyciele), sektora prywatnego – komercyjnego w zakresie nowych technologii, edukacji, oświaty oraz specjaliści ds. pozyskiwania funduszy unijnych.

Korzyści z udziału w seminarium:

  • zwiększenie wiedzy z zakresu programu „Gwarancje dla młodzieży”,
  • zwiększenie wiedzy z zakresu pozyskiwania funduszy grantowych na projekty w nowym okresie  programowania 2014-2020, porady i konsultacje z doradcami zawodowymi,
  • szansa nw wymianę doświadczeń, uwag i pomysłów, zwiększających zaangażowanie władz lokalnych
    z terenów zagrożonych wykluczeniem zawodowym.

Udział w seminarium jest bezpłatny. Więcej informacji na temat seminariów i projektu można znaleźć na stronie internetowej www.gwarancje.edu.pl. Zainteresowani udziałem, proszeni są o wypełnienie i odesłanie deklaracji uczestnictwa.

Podczas seminariów organizowane będą konkursy z nagrodami (m.in. drukarki firmy Ricoh, gry i narzędzia dydaktyczne).


Seminaria zostały objęte patronatem honorowym: Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Mazowieckiego, Lubelskiego, Pomorskiego, Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, Kuratorium Oświaty w Katowicach i Warszawie oraz Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Partnerami seminariów są: Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej „Chatka Żaka” w LubliniePolskie Stowarzyszenie Fundraisingu, Polska Rada Organizacji Młodzieżowych, Copy Office Rozwiązania dla dokumentów, Intel Technology Poland Ltd.,Krokodyl Oświaty, Far Beyond Business.

.
Współorganizatorem seminarium w Katowicach jest: Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach. CINiBA mieści się w jednym z najpiękniejszych i najlepiej zaprojektowanych budynków na Śląsku, wielokrotnie nagradzanym w prestiżowych konkursach architektonicznych, ministerialnych i branżowych.

CINiBA to nie tylko piękny obiekt architektury – to przede wszystkim wyjątkowo funkcjonalne i przyjazne miejsce dla poszukujących wiedzy. Stworzone do pracy z dostępem to olbrzymich zasobów bibliotecznych, tradycyjnych oraz cyfrowych. Jest także miejscem wyjątkowych wydarzeń o charakterze naukowych, edukacyjnym i kulturalnym.

Deklaracja uczestnictwa _Gwarancje dla młodzieży

 

Terminarz

Miejsce: Akademia Finansów i Biznesu Vistula, Warszawa ul. Stokłosy 3
Termin: 7 października 2014 r., godz. 10:00 – 16:00
Miejsce: Hotel Europejski, Kraków, ul. Lubicz 5
Termin: 9 października 2014 r., godz. 10:00 – 16:00
Miejsce: Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka, Katowice, ul. Bankowa 11a
Termin: 16 października 2014 r., godz. 10:00 – 16:00
Miejsce: Wyższa Szkoła Bankowa, Wrocław, ul. Fabryczna 29/31
Termin: 21 października 2014 r., godz. 10:00 – 16:00
Miejsce: Centrum Edukacji Nauczycieli, Gdańsk, al. J.Hellera 14
Termin: 23 października 2014 r., godz. 10:00 – 16:00
Miejsce: Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej „Chatka Żaka”,  Lublin, ul.Radziszewskiego 16
Termin: 28 października 2014 r., godz. 10:00 – 16:00

 
Źródło: http://gwarancje.edu.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx