Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Druga edycja projektu "Wda - poznaję i dbam o jej piękno"

Spływ od źródeł rzeki Wda
 
Już po raz drugi zapraszamy na spływ pierwszym odcinkiem rzeki Wda – trasa Jezioro Wieckie – Lipusz. Niewątpliwą atrakcją przyrodniczą na trasie spływu kajakowego będzie możliwość spotkania takich zwierząt jak: bobry, bociany czarne, żurawie szare, nurogęś, zaskrońca zwyczajnego. Uczestnicy będą mieli również okazję zapoznać się z historią i legendami dotyczącymi pierwszego, wczesnośredniowiecznego grodziska nad Jeziorem Lubieszewskie zwanego Zamkową Górą. Liczymy na ekologiczną postawę uczestników i pomoc w usuwaniu śmieci z trasy spływu kajakowego. Pierwszy spływ odbył się 14 czerwca 2014 roku i był związany z otwarciem sezonu, drugi spływ będzie 6 września 2014 roku, na zakończeniu sezonu letniego.

Zobacz relację z pierwszej edycji spływu, który odbył się 14 czerwca 2014 roku. RELACJA – Pierwsza edycja.

Uczestnicy Uczestnictwo w spływie jest nieodpłatne. Zasady rekrutacji odbywać się będą na podstawie formularza zgłoszeniowego umieszczonego na stronie Fundacji Republika Marzeń do wyczerpania miejsc na liście. Potwierdzeniem uczestnictwa będzie mail zwrotny z Fundacji Republika Marzeń. Na stronie internetowej fundacji zostaną zamieszczone także: informacja o wydarzeniu i szczegółowy harmonogram.

Trasa spływu Spływ kajakowy rozpoczynamy na jeziorze Wieckim gdzie swój początek ma rzeka Wda. Spływamy rzeką Wdą przez jezioro Fiszewo, następnie przez jezioro Lubiszewskie aż do Lipusza, gdzie kończymy spływ kajakowy. Jeśli chcesz popłynąć na spływ kajakowy „Wda- poznaję i dbam o jej piękno” pobierz formularz zgłoszeniowy, który znajduje się tutaj : Formularz zgłoszeniowy Wydrukuj formularz, wypełnij, zeskanuj i wyślij do nas jako załącznik na adres mailowy : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W treści maila dopisz: 

  • swoje imię i nazwisko
  • adres
  • datę urodzenia.

Te dane są niezbędne do ubezpieczenia jakim będą objęci wszyscy uczestnicy.

Przydatne informacje Na kajak warto ubrać się w rzeczy sportowe lub luźne, wygodne, nie krępujące ruchów. Podczas pływania zdarza się, że możemy pomoczyć wodą swoje ubranie, dlatego warto zabrać ze sobą rzeczy na zmianę. Na kajak zabierz też koniecznie:

  • picie,
  • coś na ząb,
  • okulary przeciwsłoneczne,
  • krem do opalania,
  • czapkę na głowę, by okryć się przed słońcem,
  • kurtkę przeciwdeszczową,
  • polar w razie chłodnej pogody.

Przed spływem wszyscy uczestnicy zostaną przeszkoleni z zasad pływania i zachowania się na wodzie w kajaku. Dla bezpieczeństwa każdy z uczestników na czas spływu otrzyma kamizelkę ratunkową. Uczestnicy płyną w kajakach dwuosobowych. Z grupą płyną przewodnicy, którzy będą dbać o bezpieczeństwo kajakarzy oraz umilać czas opowieściami o rzecze oraz terenie położonym w okolicy. W trakcie spływu przewidziany jest postój . Długość spływu to około 12 km. Sprzęt elektroniczny nie lubi wody, dlatego zostaw go na brzegu. Zdjęcia i film z wydarzenia będą dostępne na stronie internetowej ale jeśli bardzo chcesz mieć swoją dokumentację, sprzęt elektroniczny zabierasz na własną odpowiedzialność. Po spływie zapraszamy uczestników na wspólnego grilla.

 

Dokumenty do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin

Harmonogram

Fundacja Republika Marzeń Daniel Ebertowski 506-505-503 Joanna Sawicka 605-04-55-44

Zaczynamy w Bazie nr 1 udostępnionej przez firmę Szeryfoo Dojazd do BAZY 1 (ul.Remusa 29) – kierujemy się na współrzędne : N 54°05’20.11″  E 17°47’35.51″ . Jadąc z kierunku Kościerzyny jest to drugi zjazd do Lipusza (mijamy po lewej stronie stacje benzynową Bliska) i skręcamy w prawo do Lipusza. Następnie drugi zjazd z drogi asfaltowej w polną drogę. Po pokonaniu pół kilometra znajdziecie się na miejscu (N 54°05’33.43″ E 17°47’44.46″)

Źródło: http://fundacjarepublikamarzen.org.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx