Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Polska Fundacja im. Roberta Schumana organizuje konkurs na mini-granty

Rok 2014 stoi pod znakiem dwóch ważnych dla Europy rocznic. Pierwsza z nich to stulecie wybuchu I Wojny Światowej, druga to dwudziestopięciolecie upadku Muru Berlińskiego. Obydwa wydarzenia miały ogromny wpływ na losy i kształt współczesnych państw europejskich. Z tej okazji Polska Fundacja im. Roberta Schumana organizuje konkurs na mini-granty przeznaczone na upamiętnienie tych rocznic.

 

Dla kogo przeznaczony jest konkurs?

Konkurs przeznaczony jest dla: 
  • Klubów Europejskich, działających jako grupy nieformalne przy szkołach (publicznych lub niepublicznych) podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych lub przy organizacjach pozarządowych.
  • Szkół (publicznych lub niepublicznych) podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, w których społeczność szkolna (np. samorząd uczniowski, koło zainteresowań) realizuje wydarzenia o tematyce europejskiej. 
Jakie może być przeznaczenie dotacji?
Dotacja może zostać przeznaczona na zorganizowanie wydarzenia lub cyklu wydarzeń (zwane dalej Wydarzeniem) odnoszącego się do jednego z dwóch tematów priorytetowych:
  • 100 rocznica wybuchu I Wojny Światowej.
  • 25 rocznica upadku Muru Berlińskiego i początku przemian w Europie Środkowej.
Forma i metodologia wydarzenia zależą od inicjatywy i pomysłu Wnioskodawcy.
 
Jakie dofinansowanie można uzyskać?
Wnioskodawcy mogą aplikować o kwotę od 1.000 do 2.000 złotych (zwanych dalej Dotacją).  Dotacja może zostać przeznaczona na pokrycie kosztów Wydarzenia, zaprezentowanych przez Wnioskodawcę we wniosku o dofinansowanie i zaakceptowanych przez Fundację na etapie weryfikacji wniosków. Szczegółowe kategorie kosztów, na które może zostać przeznaczona dotacja zostały wymienione w szablonie Umowy o Dotację.
 
 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx