Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uwolnij pomysł! – rusza VI edycja Akademii Orange

Fundacja Orange

Fundacja Orange zaprasza organizacje i instytucje pracujące z dziećmi i młodzieżą do zgłaszania swoich pomysłów na działania, w których młodzi uczestnicy staną się twórcami kultury. Autorzy najciekawszych projektów otrzymają grant na ich realizację. Zgłoszenia konkursowe, w formie krótkich filmów prezentujących pomysł, można nadsyłać do 6 października. Tegoroczna edycja programu Akademia Orange pod hasłem „Uwolnij pomysł” jest objęta honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej.

Od sześciu lat Fundacja, w ramach programu Akademia Orange, pomaga młodym ludziom rozwijać kreatywność i talenty, wspierając innowacyjne projekty, które łączą kulturę i nowe technologie. Pod okiem animatorów – z organizacji pozarządowych, domów kultury, muzeów, bibliotek – dzieci i młodzież tworzą
np. wirtualne mapy miast, komiksy w ruchu, animacje piaskowe, śpiewające roboty, remiksy, teledyski, medialaby. W ten sposób nie tylko zdobywają nowe, cyfrowe kompetencje, ale też wzmacniają wiarę we własne możliwości.

Wartościowe pomysły na działania, które rodzą się w głowach młodych ludzi oraz ich opiekunów, nie zawsze mają szansę na realizację. Stąd też hasło tegorocznej edycji „Uwolnij pomysł”, którym zachęcamy do podzielenia się swoją pasją i zgłoszenia projektu do Akademii Orange. Nie liczy się jakość filmu konkursowego ani technika jego wykonania, ale właśnie nowatorstwo pomysłu zgłoszonego przez organizację – mówi Maria Adamiec, koordynatorka Akademii Orange.

Organizacje mogą ubiegać się o granty w ramach dwóch ścieżek:

  • autorskiej - na realizację własnych pomysłów – granty do 30 tysięcy zł
  • inspirowanej – na realizację projektu zainspirowanego jednym z ponad 200 scenariuszy dostępnych na www.akademiaorange.pl – granty do 10 tysięcy zł.

Filmy konkursowe muszą być nadesłane za pomocą formularza na www.akademiaorange.pl/wniosek
do 6 października 2014 r. Następnie wybrane organizacje zostaną zaproszone do drugiego etapu aplikacji. Zwycięskie inicjatywy wyłoni Kapituła; będą one realizowane od stycznia do czerwca 2015 r.
Szczegółowe informacje o tym, jak ubiegać się o grant, można znaleźć na www.akademiaorange.pl

Wszystkie projekty Akademii Orange są realizowane w partnerstwach przez minimum dwie organizacje, co stymuluje wymianę doświadczeń i wiedzy między przedstawicielami różnych środowisk. W pięciu edycjach programu przyznano granty na łączną kwotę ponad 6,3 miliona złotych, zrealizowano 219 projektów edukacyjnych,dzięki którym każdego roku 5 tysięcy młodych ludzi odnalazło się w świecie kultury w roli twórców, a setki organizacji otworzyło się na innowacyjne metody pracy.Akademia Orange popiera ideę otwartych zasobów edukacyjnych, dlatego też wszystkie materiały edukacyjne – inspirujące scenariusze, filmy, publikacje - są udostępniane na licencji Creative Commons uznanie autorstwa 3.0 Polska. Oznacza to, że każdy ma prawo i swobodę korzystania z nich, ulepszania i dzielenia się nimi przy zachowaniu pewnych praw autorskich.

Patronem medialnym Akademii Orange jest grupa wydawnicza Polskapresse


Dodatkowych informacji udzielają:

Daria Drabik, koordynatorka ds. komunikacji, Fundacja Orange, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 508 192 217

Maria Adamiec, koordynatorka projektu Akademia Orange, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel. 22 527 40 20

Fundacja Orange prowadzi autorskie programy i wspiera wartościowe działania innych organizacji na rzecz nowoczesnejedukacji dzieci i młodzieży. Poprzez twórcze inicjatywy zachęca młodych do zdobywania wiedzy, udziału w kulturze, budowania społeczności przy wykorzystaniu Internetu i nowych technologii. We wszystkie działania Fundacji angażują się wolontariusze Orange. Fundacja została stworzona w 2005 roku przez Orange Polska.  

Więcej informacji: www.fundacja.orange.pl

www.facebook.com/FundacjaOrange

Źródło: Informacja prasowa

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx