Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę

Zaproszenie do udziału w Szkole Trenerów Edukacji Przyrodniczej

Serdecznie zapraszamy do udziału w Szkole Trenerów Edukacji Przyrodniczej, organizowanej przez Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" w ramach projektu „W dziką stronę”.

Szkoła Trenerów skierowana jest do edukatorów, animatorów, pedagogów, studentów i innych osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę lub rozpocząć „przygodę” z edukacją przyrodniczą.

Szkoła Trenerów Edukacji Przyrodniczej ma na celu podnoszenie jakości edukacji ekologicznej, poprzez promowanie i upowszechnianie wiedzy nt. edukacji terenowej, bez której edukacja dla zrównoważonego rozwoju (a właściwie żadna edukacja szkolna) byłaby bardzo nieefektywna. Wychodzimy z założenia, że Natura jest wspaniałą nauczycielką i tylko trzeba do niej wyjść i nauczyć się jej słuchać. Niepokoi nas coraz większe oderwanie się ludzi od przyrody i traktowanie jej jako zasobu, z którego można czerpać bez końca. Czujemy, że syndrom deficytu natury jest poważnym problemem, a kontakt z przyrodą jest ogromną wartością. Jeśli masz podobne przemyślenia, być może nasza Szkoła jest właśnie dla Ciebie.

Szkoła Trenerów Edukacji Przyrodniczej odbędzie się w dniach 27 września - 4 października 2014 w Spale koło Tomaszowa Maz. Rozpocznie się dwudniową konferencją "W dziką stronę", a przez następne sześć dni będziemy w terenie praktycznie poznawać przyrodę, metody pracy z dziećmi i dorosłymi, podstawy survivalu i siebie nawzajem :) Podczas kursu poruszymy też zagadnienia z zakresu psychologii dziecka i pedagogiki.

Kurs obejmuje 60 godzin dydaktycznych. Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Zapewniamy wegetariańskie wyżywienie oraz pobyt w ośrodku FWP Spała. Nie pokrywamy kosztów dojazdu uczestników na szkolenie. Warunkiem otrzymania świadectwa ukończenia kursu będzie obecność i aktywny udział zarówno w Konferencji „W dzika stronę” (która jest integralną częścią kursu) , jak i w całej Szkole Trenerów. Będziemy pracować równolegle w dwóch 15-osobowych grupach. Łącznie w szkole weźmie udział 30 osób

Najbardziej aktywnym i zmotywowanym absolwentom i absolwentkom kursu zaproponujemy odbycie płatnych praktyk wiosną 2015 r. i być może zaproponujemy dalszą współpracę przy realizacji projektów edukacyjnych stowarzyszenia.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie do 5 września 2014 r. formularza zgłoszeniowego. O przyjęciu na kurs decydować będzie dotychczasowe doświadczenie oraz motywacja, a nie kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji na stronie www.eko.edu.pl.

Źródło: http://www.eko.edu.pl

Najnowsze