Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

VII Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych 8 – 15 września 2014 r. w Warszawie

LOGO OFIP kolor 150dpi WEB-poziom

Drugi tydzień września będzie największym świętem organizacji pozarządowych w naszym kraju. W dwudniowym Forum poświęconym aktywności społecznej udział weźmie ponad 1 tys. osób reprezentujących inicjatywy obywatelskie i zaangażowanych w działalność społeczną. Wydarzenia Tygodnia Obywatelskiego i Pikniku Inicjatyw Obywatelskich zgromadzą w Warszawie kilkadziesiąt tysięcy osób.

VII Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych odbędzie się w dniach 8 – 15 września 2014 r. w Warszawie. OFIP to największe święto organizacji pozarządowych w naszym kraju, które odbywa się co trzy lata począwszy od 1996 roku. Od 2014 roku jego organizatorem jest Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych.

W OFIP-ie biorą udział przedstawiciele organizacji pozarządowych, samorządów, administracji publicznej i biznesu. VII OFIP będzie okazją do przyjrzenia się rozwojowi aktywności obywatelskiej w Polsce w ostatnich 25 latach.

Wiodącym wydarzeniem VII OFIP-u jest Forum (14-15 września 2014 r. na Uniwersytecie Warszawskim). Towarzyszą mu wydarzenia Tygodnia Obywatelskiego (8-13 września 2014 r.) na terenie całego miasta oraz Piknik Inicjatyw Obywatelskich (14 września 2014 r.) na Krakowskim Przedmieściu.

Forum – konferencja na Uniwersytecie Warszawskim 14-15 września 2014

Pierwszego dnia Forum będziemy rozmawiać o aktywności społecznej Polaków, którą przedstawimy na osi czasu obejmującej dokonania ostatnich 25 lat.

Podsumujemy też Regionalne Fora Inicjatyw Pozarządowych (RFIP), które odbyły się w każdym województwie w maju i czerwcu br. i wspólnie będziemy tworzyć „Strategię rozwoju społeczeństwa obywatelskiego”, której podstawy opracowały organizacje podczas RFIP - projekt dokumentu, który określi kierunki działania organizacji pozarządowych w Polsce.

Sesja plenarna będzie tłumaczona na język migowy.

Drugi dzień należy do NGO z całej Polski, które podczas kilkudziesięciu sesji równoległych zaproszą na dyskusje i warsztaty poświęcone takim zagadnieniom jak m.in. fundraising i finansowanie organizacji, nowe technologie, partycypacja i edukacja obywatelska, współpraca samorządów z III sektorem oraz biznesem, wolontariat, standardy działania NGO, pozarządowe instytucje pracy.

Rejestracja na Forum

Zgłoszenia od wszystkich chętnych do uczestniczenia w Forum przyjmowane są do 21 sierpnia 2014 r. Rejestracja na konferencję odbywa się przez formularz znajdujący się na stronie wydarzenia: https://ofip.eu/formularz-uczestnika/

Organizacje, których siedziba mieści się miejscowości do 40 tys. mieszkańców mają możliwość starania się o dofinansowanie kosztów uczestnictwa w VII OFIP-ie.

Tydzień Obywatelski i Piknik na Krakowskim Przedmieściu

Imprezy Tygodnia Obywatelskiego i Pikniku Inicjatyw Obywatelskich mają zachęcić mieszkańców Warszawy do angażowania się w inicjatywy społeczne poprzez udział w warsztatach, pokazach, prezentacjach, grach miejskich, spotkaniach i happeningach przygotowanych przez organizacje.

W konkursie minigrantowym prowadzonym przez Miasto st. Warszawa, Ogólnopolską Federację Organizacji Pozarządowych i Stowarzyszenie Biuro Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych BORIS organizacje pozarządowe, grupy nieformalne oraz lokalni liderzy otrzymali dofinansowanie swojego projektu, który zrealizują w ramach Tygodnia Obywatelskiego (8-13 września) lub na Pikniku Inicjatyw Obywatelskich (14 września).

Wyniki konkursu znajdują się na stronie wydarzenia http://ofip.eu/aktualnosci/wyniki-tydzien-piknik/

Więcej informacji o VII OFIP-ie znajduje się na stronie www.ofip.eu

Całe wydarzenie przygotowywane jest w oparciu o zielone standardy. Sesje plenarne będą tłumaczone na język angielski i język migowy. Posiłki przygotowuje Fundacja Kuroniówka współpracująca z lokalnymi dostawcami.

----

Organizatorem OFIP-u jest Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych.

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych powstała w 2003 r., aby reprezentować organizacje społeczne w Polsce. Jest jedyną ponadbranżową federacją, która zrzesza łącznie 500 organizacji, w tym inne federacje, fundacje i stowarzyszenia, w których działa ponad 1 mln osób.

OFOP ma wpływ na kształtowanie rozwiązań prawnych i finansowych związanych z sektorem pozarządowym. Uczestniczy w tworzeniu zasad, dzięki którym środki unijne trafiają do organizacji i obywateli. Działa na rzecz jawnego, przejrzystego i odpowiedzialnego funkcjonowania organizacji pozarządowych w Polsce oraz zachęca do podejmowania inicjatyw obywatelskich.Więcej informacji o organizatorze znajduje się na stronie internetowej www.ofop.eu

Źródło: Informacja prasowa

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx