Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konferencja pt. „Wioska tematyczna – wieś z pomysłem – pomysł na wieś”

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji nt. rozwijania idei oraz wzmacniania działań wiosek tematycznych w Polsce – „Wioska tematyczna – wieś z pomysłem – pomysł na wieś”, która odbędzie się 4 września 2014 r. o godz. 11.00 w „Zajeździe Przystocze” w Bałtowie (woj. świętokrzyskie).

 

Wioski tematyczne – czyli wsie z motywem przewodnim na rozwój – to innowacyjny sposób na ożywienie gospodarki wiejskiej oraz zapewnienie mieszkańcom wsi alternatywnych dochodów. Oferta wsi tematycznych, budowana na bazie zasobów przyrodniczych, kulturowych i historycznych danej miejscowości, przyczynia się do zwiększenia liczby turystów na terenach wiejskich oraz integruje mieszkańców wsi.

Uczestnicy konferencji dowiedzą się jak tworzyć markę miejscowości i lokalnych produktów, jak rozwijać kompetencje i umiejętności osób zaangażowanych w tworzenie i rozwój wiosek tematycznych. Uzyskają informacje na temat możliwości pozyskania środków finansowych w ramach projektu na testowanie produktów oraz  budowania sieci wiosek tematycznych w Polsce.

Przedstawimy także zasady i warunki udziału w projekcie zainteresowanych organizacji pozarządowych.

Celem Programu Obywatele dla Demokracji jest wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i zwiększenie udziału organizacji pozarządowych w budowaniu sprawiedliwości społecznej, demokracji i zrównoważonego rozwój.

Realizatorzy projektu: Fundacja NIDA, Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK w Toruniu, Centrum Doradcze Programów Pomocowych w Kamionce, Stowarzyszenie Mieszkańców i Miłśników Piły nad Brdą BUKO, Przedsiębiorstwo Społeczne „Garncarska Wioska.


Załączniki:

Źródło: http://wioskitematyczne.pl

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx