Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rusza program „Interdyscyplinarnej Szkoły Promocji Zdrowia Seniorów”

19 lipca br. w Collegium Civitas w Warszawie rozpoczyna się cykl weekendowych zajęć w ramach Interdyscyplinarnej Szkoły Promocji Zdrowia Seniorów. Głównym celem Szkoły jest zwiększenie wiedzy i umiejętności osób starszych w zakresie promocji zdrowia, a w konsekwencji zmiana ich zachowań zdrowotnych i poprawa kondycji zdrowotnej.

Trwający do 14.09.14 60-godzinny program wykładów i zajęć warsztatowych skierowany jest do osób powyżej 60 roku życia. Dodatkowo, słuchacze Szkoły będą mogli wziąć udział w 16-godzinnym szkoleniu dla opiekunów, zrealizować pod okiem eksperta swój autorski program promocji zdrowia, a także uczestniczyć w wielu interesujących imprezach zdrowotnych. Udział we wszystkich zajęciach jest całkowicie bezpłatny.

Koncepcja Szkoły łączy w sposób zrównoważony wiedzę i kompetencje z zakresu nauk biologicznych i medycznych z dorobkiem nauk humanistycznych i społecznych. W tym cyklu znajdą się m.in. wykłady na temat:

 

  • zdrowia, wartości i sensu życia,
  • kulturowego wymiaru zdrowia,
  • ewolucji a zdrowia człowieka,
  • zdrowotnych i społecznych problemów wieku starszego.


Ponadto, pod okiem doświadczonych ekspertów, słuchacze będą mogli w zajęciach warsztatowych nabyć umiejętności planowania programów promocji zdrowia i kształtowania postaw zdrowotnych m.in. w zakresie:

  • fizjoprofikaktyki i motoryki zdrowotnej w wieku starszym,
  • pielęgnacji urody,
  • radzenia sobie z depresją,
  • ograniczenia nałogów.


Na warsztatach dla opiekunów osób niepełnosprawnych i niesamodzielnych słuchacze Szkoły dowiedzą się m.in. jak prowadzić trening zdrowotny seniorów, jak zorganizować pomoc społeczną, medyczną i domową opiekę paliatywno-hospicyjną, jak zaopatrzyć osoby niepełnosprawne w sprzęt i aparaturę medyczną, a także jak zapewnić im dobrą komunikację z otoczeniem i unikać głównych zagrożeń bezpieczeństwa.

Kierownikiem merytorycznym Szkoły jest prof. dr hab. Janusz Szymborski, a wśród wykładowców są m.in. prof. Paweł Łuków (Uniwersytet Warszawski), prof. Tadeusz Parnowski (Instytut Psychiatrii i Neurologii), prof. Piotr Pruszczyk (Warszawski Uniwersytet Medyczny), prof. Bolesław Samoliński (Warszawski Uniwersytet Medyczny), prof. Zbigniew Lew Starowicz (Akademia Wychowania Fizycznego), prof. Witold Zatoński (Centrum Onkologii-Instytut w Warszawie) oraz wielu innych profesjonalistów w różnych dziedzinach dotyczących zdrowia człowieka.

Zajęcia odbywają się w siedzibie Collegium Civitas na 12 piętrze Pałacu Kultury i Nauki. 
Formularze proszę składać do 14.07.2014 r. 
Biuro Rekrutacji Collegium Civitas,
Pałac Kultury i Nauki, XII piętro, pok. 1210
W godzinach: 9.00-17.00, wtorki : godz.: 9.00-18.00
www: www.civitas.edu.pl/
Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Formularz pobierz tutaj
Kontakt do nas:
Telefon: 797 504 255

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Więcej informacji na: http://www.senior.inicjatywy.org/
Nasz funpage: https://www.facebook.com/seniorinicjatywy

Projekt jest finansowany ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

asos_logo_kolor.jpg

 

Źródło: http://www.civitas.edu.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx