Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę

Kredyty i poręczenia

 

Kredyty studenckie


Od 1998  student uczelni zarówno państwowych, jak i niepaństwowych (niezależnie czy studiuje dziennie, zaocznie czy wieczorowo) może starać się o kredyt studencki z kilku banków komercyjnych, które podpisały odpowiednie umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego oraz z samego BGK.  Kredyt ten jest znacznie niżej oprocentowany, niż inne kredyty i trzeba go spłacać dopiero dwa lata po ukończeniu studiów (można oczywiście szybciej).

Miesięczna rata kredytu wynosi 600 złotych i 400 złotych (dla nowych kredytobiorców).  Kredyt można zaciągnąć na nie więcej niż 6 lat.

Termin! Starać się o kredyt studencki można do 15 listopada każdego roku.

Banki, współpracujące z BGK, w których możesz starać się o kredyt:
- Bank Gospodarki Żywnościowej S.A.
- Bank Zachodni WBK S.A.
- Kredyt Bank S.A.
- Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.
- Bank PEKAO S.A.
- PKO Bank Polski S.A.
- Gospodarczy Bank Wielkopolski S.A.

Poręczenia kredytów.
Bank wymaga zastawu lub poręczenia kredytu. Najbiedniejszym studentom kredyty poręcza Bank Gospodarstwa Krajowego (od 70 do 100 proc. pożyczki w przypadku sierot), a studentom z obszarów wiejskich - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (od 80 do 100 proc. pożyczki w przypadku studentów, których dochód na osobę w rodzinie uprawnia do korzystania ze świadczeń z pomocy społecznej).

Więcej na temat kredytów i poręczeń szukaj na stronie:
http://kredytystudenckie.w.interia.pl/
www.bgk.com.pl

Przejdź do:
Stypendia naukowe
Stypendia socjalne
Lista wszystkich instytucji przyznających stypendia i kredyty

Najnowsze