Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Projekt „Chleblove” Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Głogoczowa

Projekt „Chleblove” Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Głogoczowa dobiega końca. Czy sprawił, że pokochaliśmy domowy chleb? Sądząc po tempie, w jakim znikały kromeczki z bufetu degustacyjnego przygotowanego na uroczystość Święta Niepodległości oraz ciepłych słowach płynących ze sceny Wiejskiego Domu Kultury w Głogoczowie, odpowiedź może być tylko jedna: TAK.

20191006 165943zajaWKAX

W czasie trwania projektu rozgryzaliśmy nie tylko temat chleba na zakwasie. Krok po kroku nauczyliśmy się robić sery podpuszczkowe oraz oswajaliśmy temat kiełków, czyli wielkiej bomby witaminowej. Czy widać efekty naszych działań? Oczywiście! Wiemy, że na kilku parapetach stoją już słoiki z kiełkami, a zapomniane w szafkach kuchennych kiełkownice służą ponownie dając zielone plony dzięki dobrym radom przekazanym na warsztatach przez praktyków i pasjonatów zdrowia. Uczestnikom warsztatów oraz uroczystego spotkania w Domu Kultury rozdaliśmy wiele słoików z zakwasem na chleb, mając nadzieję, że z czasem zaprocentuje on pachnącymi domowymi wypiekami.

20191109 123558zajaWKAX

Nasze spotkania miały nie tylko wymiar kulinarno-zdrowotny, ale były również wspaniałą okazją do rozmów. Gość specjalny – pisarka Agnieszka Krawczyk opowiedziała o swojej pracy, pasjach, pozytywnym myśleniu i nastawieniu. Pasjonatka serów – Barbara Dolińska zwróciła uwagę na problemy naszej wsi.

Spotkania miały bardzo ładną oprawę – dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Małe Granty 2019”, zakupiony został zestaw szkła i porcelany, który będzie służył w kolejnych latach, skutecznie ograniczając ilość używanego plastiku.

received 683187188826104zajaWKAX

Całość prac związanych z przygotowaniem i koordynowaniem projektu, prowadzenie warsztatów oraz przygotowanie bufetu degustacyjnego i zakwasu to wolontariat członków Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Głogoczowa. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie!

received 1683414921783652zajaWKAX

Już dziś zapraszamy na kolejne spotkania i comiesięczne zebrania członków Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Głogoczowa (ostatni czwartek lub piątek każdego m-ca, aktualna data zawsze na www.glogoczow.pl.

Do zobaczenia!

Małgorzata Jończyk, Głogoczów 14.11.2019

***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx