Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wędrowny Zakład Kultury wyrusza po raz czwarty w trasę!

Stowarzyszenie Krotochwile zaprasza do udzialu w projekcie. W ramach projektu odwiedzamy wsie w Wielkopolsce i prowadzimy warsztaty dla dzieci, z którymi wspólnie poszukujemy i poznajemy historię ich najbliższej okolicy. W tym roku wśród proponowanych przez nas atrakcji są także nowe elementy: wiejski wieczór połączony z potańcówką przy muzyce ludowej czy spotkania z przedstawicielami ruchów na rzecz ekologicznej żywności i rolnictwa organicznego. Do każdej wizyty starannie się przygotowujemy, zgłębiając historię danej wsi, jej architekturę, legendy, przyrodę, szukając także mieszkańców gotowych opowiedzieć wiele o historii miejscowości.

Projekt ten realizujemy od 2015 roku, sukcesywnie go rozwijając. Do tej pory odwiedziliśmy ponad40 wielkopolskich wsi. W tegorocznej edycji chcemy odwiedzić ich aż 15! W 2017 roku wspólnie z młodymi artystami odwiedziliśmy ośmioro twórców ludowych. Podczas kameralnego kilkugodzinnego spotkania twórcy dzielili się tajnikami swojego warsztatu. W swój oryginalny, często już zapominany już fach, wprowadzili nas m.in.: słomkarka, skrzypek weselny, kowal czy śpiewaczka ludowa. Filmy dokumentujące te wyjątkowe spotkania można zobaczyć na naszym kanale YouTube.

Jeśli chcecie, by Wędrowny Zakład Kultury odwiedził Waszą wieś, skontaktujcie się z nami!

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

694 108 244

Aby zgłosić swoją wieś do projektu, wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo i opowiedzieć, dlaczego to właśnie do Państwa wsi przyjechać ma Wędrowny Zakład Kultury. Porozmawiamy także o samej miejscowości, jej zasobach i możliwościach współpracy.

W zależności od wariantu wizyty, z Państwa strony oczekujemy miejsca na warsztaty (plener lub sala), miejsca na wieczorną potańcówkę czy spotkania dla rolników oraz partycypowania w kosztach wieczoru wiejskiego (poczęstunek, muzycy ludowi).

Koszty materiałów na warsztaty, wynagrodzenia animatorów oraz dojazd pokrywa Stowarzyszenie Krotochwile.

Zależy nam, by wsparli nas Państwo w promowaniu wydarzenia wśród lokalnej społeczności. Gdy już ustalimy datę i godziny wizyty, będziemy bardzo wdzięczni za przekazanie mieszkańcom informacji, kiedy przybędzie Wędrowny Zakład Kultury oraz jakie czekać będą atrakcje.

Organizator: Stowarzyszenie Krotochwile

Termin realizacji projektu: soboty lub niedziele od lipca do listopada 2018 roku

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIECIE W INFORMATORZE

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx