Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Inicjatywa „Nasza Niepodległa”

Inicjatywa „Nasza Niepodległa” to przedsięwzięcie grupy organizacji pozarządowych, powołane na rzecz wspólnego podejmowania i promowania działań mających na celu uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To przestrzeń wymiany idei, wizji i doświadczeń między różnymi środowiskami. Chcemy promować wielkie i małe wydarzenia lokalne, inspirować się wzajemnie i być razem, bo niepodległa Polska jest nasza, każdego z nas.

Pod szyldem Naszej Niepodległej odbywają się koncerty, debaty, pikniki rodzinne czy wyprawy w plener. W Garncarskiej Wiosce pod Nidzicą każdy mógł zasadzić drzewo w Alei Niepodległości. W Sierpcu rowerzyści pokonywali 100 kilometrów na 100-lecie Niepodległości. W Rajgrodzie czy Lublinie można obejrzeć okolicznościowe wystawy. Flisacy płyną dla Niepodległej Wartą i Odrą, a samotny kajakarz pokonuje Dunaj. Można wziąć także udział w przedsięwzięciu „Polska Nieodległa”, które polega na dokonywaniu wyczynów „nieodległościowych” – czyli poznawaniu i promowaniu ciekawych miejsc w swojej najbliższej okolicy.

7

2

3

4

5

Zapraszamy do udziału w naszej inicjatywie wszystkich, którzy mają już gotowe propozycje, jak również tych, którzy dopiero poszukują pomysłów. Zależy nam na pokazaniu różnorodności i wymiaru lokalnego społecznych inicjatyw, związanych z obchodami Stulecia Niepodległości.

Projekty obywatelskich i społecznych inicjatyw, wpisujących się w obchody stulecia Niepodległości można zgłaszać na stronie https://naszaniepodlegla.pl/dodaj-projekt/

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej www.naszaniepodlegla.pl. Szczegółowych informacji udziela Sekretariat Inicjatywy, tel. 601-591-195
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Inicjatywę „Nasza Niepodległa” tworzą: Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Klub Inteligencji Katolickiej Warszawa, Międzynarodowy Instytut Społeczeństwa Obywatelskiego, Nidzicka Fundacja Rozwoju „Nida”, Ośrodek Karta, Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych, Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży, Program Rozwoju Bibliotek, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Rota, Pracownia Badań i Inspiracji Społecznych „Stocznia”, Szkoła Liderów oraz Fundacja „Szkoła z Klasą”.

Dołącz do niej także Ty!

***

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx