Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Fundacja, która pamięta o seniorach

Projekt „Centrum aktywnego seniora” zrealizowany przez Fundację Wsparcia Rolnika POLSKA ZIEMIA dobiegł końca. Wzięło w nim udział 30 seniorów- mieszkańców gminy Stromiec i 70 podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu.

07zaja343

Przedsięwzięcie trwało od kwietnia do grudnia 2017r. i miało na celu rozwijanie zainteresowań wolontariuszy po 60 roku życia poprzez poznanie różnorodnych metod terapeutycznych: muzykoterapię, silwoterapię, zajęcia rękodzielnicze, biblioterapię, które były realizowane z podopiecznymi Domu Opieki Społecznej.

biblioteka-zajecia-06zaja343

arteterapia-02zaja343

W ramach projektu odbyła się jednodniowa wizyta studyjna do DPS- w Jedlance, gdzie wolontariusze mogli poznać pracę i skorzystać z doświadczenia innych wolontariuszy i pracowników, odbył się także piknik integracyjny, w którym udział wzięli mieszkańcy Stromca. Nie zabrakło na nim gier, zabaw i poczęstunku przy dobrej muzyce.

biblioteka-zajecia-12zaja343

Uczestnicy projektu wzięli udział w dwudniowej wycieczce w góry Tatry, gdzie mieli czas na odpoczynek i refleksję oraz poznanie cennych informacji dotyczących posłannictwa Jana Pawła II, a także jego spojrzenia na wolontariat. Na Szlaku Papieskim w Ząbie wolontariusze oddali Papieżowi cześć.

asos-tatry-01zaja343

asos-tatry-002zaja343

Podczas trwania przedsięwzięcia systematycznie odbywały się spotkania ”Pomocna dłoń”, „Klub wolontariusza” oraz „Akademia wolontariusza”. Do realizacji projektu gościnnie przyłączyło się Stowarzyszenie Stromiecczyzna, Biblioteka Publiczna w Stromcu, PSP w Stromcu oraz Koło Gospodyń Wiejskich.

asos-tatry-04zaja343

Podsumowanie projektu miało miejsce 28 grudnia przy poczęstunku i występie jasełkowym, którego aktorami byli mieszkańcy DPS-u oraz uczniowie PSP w Stromcu.

99

98

Projekt został zrealizowany w ramach Rządowego Programu ASOS 2014-2020. 

Źródło: Materiały nadesłane przez organizatorów projektu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx