Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Wiem, czym oddycham” - konkurs skierowany do lokalnych społeczności i ich mieszkańców, którzy chcą monitorować stan jakości powietrza w swojej okolicy

Wiem, czym oddycham” to konkurs skierowany do lokalnych społeczności i ich mieszkańców, którzy chcą monitorować stan jakości powietrza w swojej okolicy. W ramach akcji Fundacja Aviva zainstaluje 150 czujników w całej Polsce, abyś wiedział, czym oddychasz:

  • 100 czujników zainstalujemy w miejscach, które zdobędą największą liczbę głosów w konkursie
  • 50 czujników zainstalujemy w miejscach wybranych przez Komisję konkursową spośród zgłoszonych lokalizacji, aby jak najlepiej uzupełnić ogólnopolską sieć czujników monitorujących powietrze

Zewnętrzny czujnik pomiaru jakości powietrza – co to właściwie jest?

To niewielkie i proste w montażu urządzenie o wymiarach około 8x16 cm i wadze około 360 gramów. Poprzez czujniki możliwe jest zbieranie, przetwarzanie i interpretowanie danych w czasie rzeczywistym. W oparciu o te dane, na mapie online oznaczane są m.in. informacje o jakości powietrza w miejscu czujnika. Czujnik musi być zamontowany na zewnątrz, a do funkcjonowania potrzebuje jedynie dostępu do prądu oraz zasięgu działania telefonii komórkowej.

Kto może zgłosić miejsce pod czujnik?

Każdy może wskazać takie miejsce. Szkoły, przedszkola, gminy, świetlice, organizacje pozarządowe, spółdzielnie mieszkaniowe, parafie, a także poszczególni mieszkańcy, którzy chcą dokładnie wiedzieć, jaki jest stan powietrza w ich okolicy.

Jak zgłosić swoje miejsce?

Na stronie wiemczymoddycham.pl wskaż lokalizację, w której chciałbyś, abyśmy zainstalowali czujnik. Podaj dokładny adres oraz dane osoby lub instytucji, która będzie beneficjentem. Każda osoba może zgłosić kilka lokalizacji.

Jak zagłosować na lokalizację?

Wybierz znacznik, lokalizacji na mapie, potwierdź wybór podając swoje dane kontaktowe i zaznaczając zgody na przetwarzanie danych, oraz kliknij na przycisk „Głosuj”.

 Do kiedy trwa konkurs?

Zgłaszać oraz głosować na już wskazane lokalizacje możesz od 14 listopada do 10 grudnia 2017 roku do godz. 23.59.

Wiem, czym oddycham

To również cykl działań, które mają nam uświadamiać, jaki wpływ na nasze zdrowie i życie ma zanieczyszczone powietrze i jak mu przeciwdziałać. Na naszym portalu wiemczymoddycham.pl udostępniamy wiele ciekawych informacji przygotowanych przez ekspertów, a naszym Klientom, którzy ubezpieczyli życie, proponujemy nowoczesny sensor jakości powietrza, którym szybko i w łatwy sposób będą mogli sprawdzać jakość powietrza w swoim domu.

Regulamin konkursu

KONKURS JEST ORGANIZOWANY PRZEZ FUNDACJĘ AVIVA

Źródło: https://wiemczymoddycham.pl

 

 

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx