Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Emocjonujące środy w Głogoczowie, czyli jak działa Inicjatywa Lokalna (gm. Myślenice, woj. małopolskie)

„Który regał? Gdzie ta książka? Ja szukam już kolejnej!” Takie krzyki można usłyszeć co środę w Głogoczowie. Do 8 listopada potrwają tutaj rozgrywki zespołów w ramach konkursu „Biblioteczny Detektyw”.

bib22
Beata Wałega - bibliotekarka.

Konkurs skierowany jest do uczniów starszych klas miejscowego Zespołu Placówek Oświatowych i polega na odgadnięciu hasła zgodnie ze wskazówkami np. 3 słowo w 7 linijce na str. 22 w książce „Pan Tadeusz”. Uczestnicy nie znają wcześniej ani tytułów książek, ani nie wiedzą, na których regałach mogą je znaleźć. Tutaj wygrywa zespół, jego zgranie, podział zadań i współpraca.

Dla uczniów to nauka przez zabawę, szansa na poznanie ogromnego księgozbioru filii biblioteki publicznej i sposób na ciekawe spędzenie popołudnia z przyjaciółmi. Dla opiekunów konkursu to radość z pracy z młodzieżą i inspiracja do kolejnych konkursów. Dla samorządu to dowód na potrzebę istnienia dobrze wyposażonej i przyjaznej mieszkańcom biblioteki.

bib2zaja22
Biblioteczny detektyw - teczki.

Konkurs "Biblioteczny Detektyw" organizowany jest w ramach projektu  "Biblioteczna odNOWA" współfinansowanego przez Miasto i Gminę Myślenice w ramach Inicjatywy Lokalnej. Projekt zakłada wiele działań skupionych wokół promocji czytelnictwa na wsi m.in. konkurs, zbiórkę książek, spotkanie mieszkańców oraz wymianę zniszczonych i zużytych regałów w bibliotece, dzięki czemu zyska ona nowy design i nową przestrzeń ekspozycyjną.

Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa, Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach Filia w Głogoczowie oraz Zespół Placówek Oświatowych w Głogoczowie.

Małgorzata Jończyk

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx