Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rusza II tura Wiosennego Inkubatora Innowacji


WIOSENNY INKUBATOR INNOWACJI powstał z myślą o osobach najbardziej zagrożonych wykluczeniem na rynku pracy oraz o osobach narażonych na stereotypizację. Celem projektu jest wybór i wsparcie w procesie inkubacji 32 innowacyjnych pomysłów ukierunkowanych na rozwiązywanie problemów grupy osób 50+, młodych bez doświadczenia zawodowego oraz osób niepełnosprawnych.

 

W naszym projekcie wspieramy nowatorskie pomysły i rozwiązania, które przyczynią się wypracowania szybszych, tańszych i bardziej wydajnych rozwiązań problemów w obszarze integracji zawodowej osób oddalonych od rynku pracy.

W ramach projektu każdy innowator będzie mógł skorzystać z szerokiego wachlarza wsparcia: Rezultatem projektu będzie wypracowanie i przetestowanie w skali mikro 32 innowacyjnych rozwiązań oraz wybór 4 najlepszych innowacji, które zostaną upowszechnione oraz wdrożone na szerszą skalę.

Jak zostać innowatorem społecznym?

Jeśli masz ciekawy i nowatorski pomysł na narzędzie, metodę czy rozwiązanie poprawiające sytuację zawodową osób 50+, młodych mających trudność z wejściem na rynek pracy czy osób niepełnosprawnych – zgłoś się do nas! Zgłoszenia będą przyjmowane od 7 sierpnia do 6 września 2017 r.

Kto może ubiegać się o wsparcie?

Uczestnikiem projektu mogą być zarówno podmioty prywatne takie jak osoby fizyczne (pracujący, bezrobotni, uczniowie i studenci, pracownicy uczelni wyższych), grupy nieformalne (np. uczestnicy forów internetowych, portali społecznościowych, nieformalnych zrzeszeń), jak i podmioty typu stowarzyszenia, przedsiębiorstwa, uczelnie, podmioty rynku pracy i inne.

Jakie formy wsparcia oferujemy uczestnikom projektu?

Innowatorzy w ramach projektu otrzymają wsparcie finansowe w postaci grantu w wysokości do 80 000 zł, jak również szerokie wsparcie merytoryczne (eksperckie i doradcze) oraz pomoc organizacyjno–techniczną (współpraca z wolontariuszem) na każdym etapie wdrażania swojego innowacyjnego pomysłu. Takim wsparciem zostaną objęte 32 najlepsze pomysły.

Dokumenty do pobrania znajdziesz tutaj: http://rynekpracy.wiosna.org.pl/inkubator/wazne-dokumenty/

źródło: http://rynekpracy.wiosna.org.pl/inkubator/

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx