Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Projekt Rural Dear Agenda

 

Projekt Rural Dear Agenda to projekt, w którym partnerem jest Społeczna Akademia Nauk w Łodzi.

Ogólnym celem projektu jest poprawa planowania działań dotyczących Edukacji na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju i podnoszenie świadomości wśród mieszkańców obszarów wiejskich, co przyczyni się do skutecznej i efektywnej promocji solidarności i zrozumienia przyczyn nierówności i ubóstwa.

Aby to osiągnąć, konieczne jest rozwijanie i promowanie partycypacyjnego modelu edukacji na rzecz rozwoju prowadzonej wśród mieszkańców gmin wiejskich, w tym innowacyjnych i skutecznych strategii, określonych w europejskiej strategii Edukacji na Rzecz Rozwoju 2015.

W ramach projektu mamy nadzieję wypracować następujące rezultaty:

- Zwiększenie zrozumienia i znaczenia idei Edukacji na Rzecz Rozwoju na obszarach wiejskich, gdzie projekt będzie realizowany;

- Opracowanie wniosków i zaleceń na temat wdrażania skutecznych strategii Edukacji na Rzecz Rozwoju na terenach wiejskich;

- Przygotowanie Programu nauczania o Edukacji na Rzecz Rozwoju, który będzie można stosować na obszarach wiejskich każdego rejonu Europy (dostosowany do każdego europejskiego obszaru wiejskiego).

Projekt trwa 3 lata (styczeń 2015 – grudzień 2017) i jest podzielony na 3 etapy:

Etap 1:

 • Utworzenie grup dyskusyjnych na obszarach wiejskich (z udziałem władz lokalnych, osób pracujących na rzecz rozwoju, mieszkańców), co będzie możliwe dzięki metodologii opracowanej przez International Cooperation Monitoring Centre (Uniwersytet w Valladolid). Zadaniem tych grup jest dyskusja i wymiana doświadczeń na temat przyczyn nierówności i ubóstwa.
 • Analiza materiałów, środków i narzędzi wykorzystywanych przez Edukację na rzecz Rozwoju (EnRzR) w tych regionach w ostatnich latach, co pozwoli ocenić skalę i wpływ wyżej wymienionych materiałów, środków i narzędzi.

Etap 2:

 • Opracowanie Programu nauczania o Edukacji na Rzecz Rozwoju, który wspomoże edukację na temat rozwoju obszarach wiejskich.                                            Grupy docelowe (reprezentanci małych lub wiejskich gmin, osoby pracujące na rzecz rozwoju) będą odpowiedzialne za:
 • Analizę wstępnych wnioskówi wyników badań;
 • Identyfikację nowych kierunków działań w oparciu o techniki partycypacyjne w celu poprawy Edukacji na rzecz Rozwoju w każdym kontekście lokalnym.                           Uczestnicy będą siłą napędową tych zadań i będą odpowiadać za koordynację i organizację grup roboczych w swoich lokalnych kontekstach.

Etap 3:

 • Opracowanie listy możliwych źródeł aplikowana o granty, które umożliwią sfinansowanie działań na polu Edukacji na Rzecz Rozwoju i podnoszenia świadomości we wszystkich rejonach Europy związanych z projektem.

Projekt jest realizowany przez 7 instytucji partnerskich:

 • Rada Prowincji w Valladolid (Hiszpania)
 • Uniwersytet w Valladolid (Hiszpania)
 • Społeczna Akademia Nauk w Łodzi (Polska)
 • Samorząd Okręgu Miejskiego Idalion (Cypr)
 • FOPSIM, Fundacja na Rzecz Promocji Integracji Społecznej (Malta)
 • Izba Przemysłowo- Handlowa Vratsa (Bułgaria)
 • Samorząd Regionu Molise, Campobasso (Włochy)
 • Uniwersytet Tessalli w Volos (Grecja)

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie: https://www.ruraldearagenda.eu

Źródło: Dział Pozyskiwania Funduszy Społecznej Akademii Nauk w Łodzi

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx