Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jak wygląda współpraca pomiędzy LGD w Europie? Szukasz partnera? Prześlij ofertę

Ogromne doświadczenie kapitalizowane przez LEADERa pokazuje, że współpraca jest mechanizmem, który może skutecznie pomagać obszarom wiejskim w dzieleniu się nowymi rozwiązaniami w celu rozwiązywania wspólnych problemów. Punktem wyjścia jest więc współpraca, która staje się coraz ważniejsza dla podmiotów wiejskich. Główną trudnością zidentyfikowaną przez lokalne grupy działania i sieci wiejskie jest niewielka wiedza na temat wdrażania podziałania współpraca w ramach LEADERa w państwach członkowskich, co komplikuje poszukiwanie partnerów.

W dniach 29-30 kwietnia 2019 r. w Lille we Francji odbędzie się seminarium na temat współpracy w ramach podejścia LEADER, organizowane przez stowarzyszenie LGD LEADER France. W programie seminarium przewidziane są: dyskusja na temat funkcjonowania współpracy w różnych krajach europejskich, warsztaty tematyczne będące okazją do zdobycia lub wzmocnienia wiedzy związanej z realizacją projektu współpracy, zwłaszcza w Europie oraz praktyczne ćwiczenia „szybkiego randkowania” ułatwiające spotkanie ewentualnych partnerów francuskich i europejskich, kładąc podwaliny pod przyszłe projekty współpracy.

Jednostka Centralna KSOW wspiera finansowo udział reprezentacji lokalnych grup działania z Polski, którzy mogą pomóc zainteresowanym LGD w promowaniu ich ofert współpracy i poszukiwaniu partnerów do wspólnych przedsięwzięć.

Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości i przesłania swojej propozycji współpracy, wg załączonego formularza, na adres organizatora: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Formularz oferty współpracy - pobierz

Program seminarium - pobierz

Źródło: http://ksow.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx