Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

XI posiedzenie grupy tematycznej do spraw podejścia LEADER

Grupa Tematyczna do spraw Podejścia LEADER 13 marca 2019 r. spotkała się już po raz jedenasty. Posiedzeniu, odbywającym się w gmachu MRiRW, przewodniczył Pan Witold Magryś - przedstawiciel Polskiej Sieci LGD.

Na posiedzeniu przedstawiony został Stan realizacji podejścia LEADER oraz stan prac nad przyszłą perspektywą finansową przez Panią Joannę Gierulską, Dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich w MRiRW oraz Pana Łukasza Tomczaka, Zastępcę Dyrektora Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich w MRiRW. Zebranym przedstawione również zostały Zasady zwiększania środków na wdrażanie LSR.

W spotkaniu uczestniczył Podsekretarz Stanu w MRiRW Ryszard Zarudzki, który przedstawił przedstawił aktualne prace oraz planowane zadania podejmowane przez MRiRW, w tym te związane z Krajowym Planem Strategicznym. Wspomniał także o nowej roli i znaczeniu kobiet wiejskich oraz o pracach związanych z powstaniem 60 inkubatorów, które można byłoby połączyć ze 190 rynkami lokalnymi.

Następnie głos zabrała Pani Elżbieta Siemiątkowska, Dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Z-ca Przewodniczącego GTL, która przedstawiła Aktualne doświadczenia we wdrażaniu RLKS w województwie kujawsko-pomorskim.

W kolejnym punkcie spotkania Pan Piotr Sadłocha, reprezentujący Polską Sieć LGD omówił Problemy i wyzwania w realizacji projektów współpracy w okresie programowania 2014-2020.

Po dyskusji na temat możliwości i potrzeb zmiany limitu (5%) dla LGD dot. projektów współpracy krótko omówione zostały Dobre praktyki w realizacji projektów współpracy w okresie programowania 2014-2020 przez Panią Joannę Sokólską oraz Pana Piotra Sadłochę, reprezentujących Polską Sieć LGD.

Pliki do pobrania:

Źródło: http://ksow.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx