Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Akademia Umiejętności Animatora Lokalnej Grupy Działania

Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich zaprasza do udziału w projekcie

 Akademia Umiejętności Animatora Lokalnej Grupy Działania

Projekt jest odpowiedzią na zidentyfikowane potrzeby szkoleniowe LGD, które zostały wyartykułowane w toku analizy potrzeb szkoleniowych prowadzonych na posiedzeniu Grupy Tematycznej Leader w styczniu 2017r. Zgodnie z przeprowadzoną dyskusją, Lokalne Grupy Działania w różnym stopniu prowadzą działania animacyjne na obszarze swojego oddziaływania (4.1.). W znacznej liczbie LGD brakuje osób profesjonalnie przygotowanych do pełnienia roli animatora. Brakuje także okazji do wymiany doświadczeń pomiędzy LGDami w tym zakresie. Zarówno pracownicy wielu LGD, jak i członkowie i środowisko lokalne, coraz częściej traktują LGD jako agencję rozwoju lokalnego zajmującą się dystrybucją środków i pośrednictwem finansowym, zamiast tworzeniem oddolnych inicjatyw na rozwiązanie lokalnych problemów. Zgodnie z ideą podejścia LEADER, animacja powinna odgrywać kluczową rolę w LGD. Zwracamy uwagę, że nie muszą to być pracownicy biur LGD. Ważne żeby to były osoby, działające na terenie  LGD, osoby mogące wesprzeć biuro, zarząd, pracowników, takie osoby, z którymi LGD będzie działał i animował środowisko lokalne.

Warsztaty odbywać się będą w 4 miejscach w Polsce. Kraj podzieliliśmy na 4 regiony po 4 województwa. Poniżej podajemy podział na grupy i załącznik ze wstępnymi datami warsztatów.

Warsztaty prowadzone będą przez profesjonalnie przygotowanych trenerów. Ogromnie nam zależy żeby swoim działaniem LGD wróciły do idei LEADERA.

Na cztery województwa wybrać trzeba 15 osób. To mała grupa, ale jeżeli uda nam się w sumie wyszkolić 60 osób w całym kraju, to projekt powtórzymy  dla „nowicjuszy”, a dla już wyszkolonych 60 osób zrobimy kolejny etap.

Zmiany w programie mogą się pojawić ponieważ wybrani trenerzy odbędą wspólne spotkanie w ciągu najbliższych dni i ostatecznie dopracują warsztaty.

Warunki uczestnictwa: wypełnienie karty rekrutacyjnej

Płatność wynosi 60% noclegu na każdym zjeździe, do zapłaty w miejscu odbywania warsztatów. Ponieważ do 19 sierpnia 2017 r. czekamy w FAOW na złożenie ofert na miejsca warsztatów i ceny. Wtedy dopiero będzie znana cena noclegów dla uczestników.  Na karcie rekrutacyjnej należy podpisać zobowiązanie do zapłaty i jeżeli ktoś zrezygnuje i nie da osoby zastępującej, będzie zobowiązany do uiszczenia wpłaty.


ZOBACZ WSTĘPNE DATY WARSZTATÓW I POBIERZ KARTY REKRUTACYJNE

POBIERZ PROGRAM WARSZTATÓW

logotypy

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Źródło: http://faow.org.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx