Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jak powstrzymać konflikt lokalny? Retransmisja webinarium akcji Masz Głos

Polska jest coraz bardziej podzielona, co przekłada się na relacje rodzinne, przyjacielskie, sąsiedzkie i w społeczności lokalnej. Wcale nie musi tak być, bo dużo więcej nas dzieli niż łączy. Z pytaniem, jak przełamać impas i porozumieć się, zmierzyli się eksperci akcji Masz Głos Fundacji Batorego podczas webinarium 11 sierpnia.

Webinarium jest pierwszą częścią wykładów on-line na temat konfliktów i mediacji, które zostaną poruszone w ramach akcji Masz Głos w najbliższym czasie, także od strony prawnej. Spotkanie wprowadza w problematykę od strony trudności z dobrą komunikacją, typowych sytuacji konfliktowych w mniejszych społecznościach:

  • czym jest konflikt: jak powstaje, z czego wynika i jaką ma dynamikę,

  • mediacje od strony psychologicznej,

  • praktyczne porady, jak się zachować w trudnych sytuacjach

Webinarium prowadzą: Piotr Skrzypczak – politolog, wykładowca akademicki, aktywista na rzecz praw człowieka, mediator, od 2004 związany z lubelskim Stowarzyszeniem Homo Faber, w którym odpowiada za poradnictwo antydyskryminacyjne oraz mediacje społeczne, Anna Dąbrowska – działaczka praw człowieka, koordynatorka Masz Głos w południowo-wschodniej Polsce.

Źródło: Informacja prasowa, YouTube

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx