Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

“Czym są projekty społeczeństwa obywatelskiego?” – zaproszenie na webinarium 3 czerwca

Punkt Kontaktowy “Europa dla obywateli”  zaprasza do udziału w webinarium eksperckim  “Czym są projekty społeczeństwa obywatelskiego?” z cyklu “Zaprojektuj działanie!”: 3 czerwca 2020. 

Cykl powstał z myślą o odbiorcach programu “Europa dla obywateli” –  ma na celu wzmocnienie kompetencji i wzbogacenie wiedzy w zakresie realizacji projektów.

Kolejne spotkanie z cyklu pt. “Czym są projekty społeczeństwa obywatelskiego?” odbędzie się w środę, 3 czerwca 2020 r. w godz. 11.00-12.30. 

W ramach programu “Europa dla obywateli”, działania 2.3 Projekty społeczeństwa obywatelskiego wspierane są projekty realizowane przez międzynarodowe partnerstwa i sieci bezpośrednio angażujące obywateli.

Wykład Magdy Leszczyny-Rrzucidło “Czym są projekty społeczeństwa obywatelskiego?” przybliży uczestnikom działania podjęte w  ramach dwóch projektów: Strenghtening the civil society rights by information access for European youth (Wzmacnianie praw obywatelskich poprzez dostęp do informacji publicznej dla europejskiej młodzieży) oraz  „Citizens of macro-regions for a stronger Europe” (Obywatele makroregionów dla silniejszej Europy), które stanowią bardzo dobry przykład promowania zaangażowania społecznego, solidarności oraz współdziałania na rzecz innych.   

Sylwetka eksperta: 

Dr Magda Leszczyna-Rzucidło – od 2012 roku zaangażowana w międzynarodowe projekty dotyczące społeczeństwa obywatelskiego, integracji europejskiej i współpracy bałtyckiej. Dyrektor Międzynarodowego Sekretariatu Euroregionu Bałtyk oraz Prezes Stowarzyszenia Bałtycki Instytut Spraw Europejskich i Regionalnych BISER. Od 2018 roku realizuje także projekty Programu “Europa dla obywateli”, m.in. jako koordynator projektu SIA4Y na rzecz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oddział w Gdańsku. Aktywnie zachęca inne NGOsy do współpracy międzynarodowej oraz projektowej, jest wielką fanką współpracy w Regionie Morza Bałtyckiego i podróży po Skandynawii.

Spotkanie odbędzie się w formie webinarium w dniu 3 czerwca 2020 r. w godzinach 11.00-12.30. 

Udział w webinarium jest bezpłatny. Obowiązują zapisy przez formularz rejestracyjny. 

Zapisy na spotkanie przyjmujemy do dnia 2 czerwca br. (wtorek) do godziny 17.00 bądź do wyczerpania miejsc. Do udziału w spotkaniu potrzebny będzie komputer z dostępem do internetu oraz słuchawki/głośniki. O zakwalifikowaniu powiadomimy na podany przez Państwa adres email. 

REGULAMIN WEBINARIUM

Zapraszamy do zarejestrowania się na spotkanie za pośrednictwem krótkiego formularza zgłoszeniowego

Źródło: https://europadlaobywateli.pl

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx