Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę

XLII Webinarium FAOO - Zrozumieć biznes...

Fundacja Akademia Organizacji Obywatelskich zaprasza na kolejne webinarium, którego pełny tytuł wyjaśnia, czego będzie dotyczyło. 20 lutego, o 12:00, dwoje ekspertów, Julia Kluczyńska z Forum Darczyńców oraz Krzysztof Kutek z Deloitte, poprowadzą godzinne spotkanie online pt.: "Zrozumieć biznes – prawno-podatkowe aspekty współpracy organizacji społecznych z biznesem".

Organizacje społeczne, które chcą współpracować z biznesem, napotykają na szereg problemów, które wynikają z zawiłości prawno-podatkowych związanych m.in. z umowami barterowymi czy sponsoringowymi. Aby ułatwić taką współpracę, eksperci podatkowi Deloitte wraz z Forum Darczyńców w Polsce przygotowali opracowanie „Współpraca podmiotów biznesowych i organizacji pozarządowych: aspekty prawno–podatkowe”. Przedstawione są w nim m.in. umowy dotyczące darowizn, sponsoringu, barteru.

Podczas webinarium eksperci opowiedzą o możliwych formach współpracy organizacji pozarządowych z podmiotami biznesowymi. Deloitte i Forum Darczyńców mają nadzieję, że dzięki podręcznikowi i webinarium, obie strony tej współpracy poczują się pewniej i bezpieczniej oraz że dzięki odpowiedniej wiedzy osoby zarządzające organizacjami jak i osoby reprezentujące firmy, będą mogły dobierać rozwiązania bezpieczne i korzystne dla obu stron umowy.

XLII Webinarium FAOO

Zrozumieć biznes – prawno-podatkowe aspekty współpracy organizacji społecznych z biznesem

20 lutego 2019, godzina 12:00

Kliknij link, żeby wejść do poczekalni - link

Nasi eksperci

Krzysztof Kutek, menedżer w dziale doradztwa podatkowego w Deloitte. Krzysztof posiada ponad sześcioletnie doświadczenie w doradztwie podatkowym w zakresie VAT dla podmiotów z sektora biznesowego oraz publicznego. Jest licencjonowanym doradcą podatkowym. Szczególne doświadczenia posiada w przedmiocie doradztwa dla sektora nowoczesnych technologii, sektora nieruchomości i budowlanego, a także wdrożenia standardu jednolitego pliku kontrolnego. W 2017 r. zaangażował się we współpracę Deloitte z Forum Darczyńców i był członkiem zespołu ekspertów, który opracował podręcznik „Współpraca podmiotów biznesowych i organizacji pozarządowych: aspekty prawno-podatkowe” wydany przez Forum Darczyńców i Deloitte.

Julia Kluczyńska jest prawniczką i specjalizuje się w regulacjach prawnych związanych z funkcjonowaniem fundacji i stowarzyszeń. W Forum Darczyńców w Polsce zajmuje się działalnością rzeczniczą – koordynuje proces opracowywania stanowisk Forum Darczyńców i prezentuje je w konsultacjach społecznych i procesie legislacyjnym. Jest członkinią komitetu prawnego europejskiej sieci DAFNE (Donors and Foundations Networks in Europe), który pracuje m.in. nad propozycjami zmian prawnych, które umożliwiłyby szybszy rozwój filantropii w Europie. Należała do zespołu ekspertów, który opracował podręcznik „Współpraca podmiotów biznesowych i organizacji pozarządowych: aspekty prawno-podatkowe” wydany przez Forum Darczyńców i Deloitte.

Źródło: https://faoo.pl

Najnowsze