Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Podręcznik Włącznik Obywatelski – Jak uczyć kreatywnie o aktywności obywatelskiej?

Fundacja Stabilo z wielką przyjemnością publikuje Podręcznik do kreatywnego nauczania o aktywności obywatelskiej.


Nasz Podręcznik zawiera scenariusze lekcji do przeprowadzenia podczas zajęć w szkołach (lekcje WOSu, godziny wychowawczej), ale również świetnie sprawdzą się na różnego rodzaju warsztatach o tematyce partycypacji w planowaniu przestrzeni jak i podczas prowadzonych konsultacji społecznych z mieszkańcami.
 
Ciekawe rozwiązania zaprojektowane w podręczniku mogą posłużyć jako narzędzia do pobudzania aktywności, kreatywności i partycypacyjnego planowania przestrzeni.Wsparciem do podręcznika jest również narzędzie IT – gra partycypacyjna pn. Włącznik w przestrzeń – która daje świetne możliwości wspierania procesów prowadzenia lekcji partycypacji i wspólnego planowania.
 
Gra jest dostępna tutaj: http://wo.stabilo.org.pl

Zachęcamy do grania, pobierania i stosowania. Podręcznik Włącznik Obywatelski

Karty do scenariusza (załącznik nr 4, str. 25-27)

Podręcznik zrealizowano w ramach projektu Włącznik Obywatelski dofinansowany ze środków Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

     

Źródło: http://wo.org.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx