Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Aspekty prawne crowdfundingu - XXVII Webinarium FAOO

Już w najbliższy wtorek, 12 września, o 13.00 Fundacja Akademia Organizacji Obywatelskich rozpoczyna kolejne spotkanie online dotyczące fundraisingu i prawa. Ekspert, Grzegorz Wiaderek, zajmie się tym razem crowdfundingiem – zbieraniem pieniędzy na działania organizacji i realizację projektów poprzez Internet, z wykorzystaniem specjalnych platform umożliwiających łatwy (?) kontakt z potencjalnymi darczyńcami.

Crowdfunding staje się coraz bardziej popularnym sposobem zbierania środków na działalność organizacji. Nie jest jednak on wprost uregulowany w prawie, co niekiedy może prowadzić do nieporozumień czy wątpliwości. Na co zwracać uwagę planując takie kampanie? Odpowiedź podczas XXVII Webinarium FAOO!

Dlatego też kluczowe znaczenie mają regulaminy platform crowdfundingowych.  Kilka ważnych kwestii z tym związanych omówionych zostanie podczas webinarium:

Jakie rodzaje crowdundingu są odpowiednie dla organizacji?

Na jakie pytania dotyczące kwestii formalnych powinna odpowiedzieć sobie organizacja przed przystąpieniem do kampanii crowdfundingowej?

Na co szczególnie zwrócić uwagę w regulaminie platformy crowdfundingowej?

Co w przypadku niepowodzenia kampanii?

Co w przypadku braków w realizacji projektu, na który zebrane zostały środki za pomocą crowdfundingu?

Powyższe kwestie będą omówione na przykładzie praktycznych doświadczeń organizacji pozarządowych oraz rozstrzygnięć administracyjnych i sądowych.

Pokój, w którym odbędzie się webinarium, dostępny jest przez poniższy link. Możesz już tam wejść i zaczekać w poczekalni, lub zjawić się tuż przed godziną 13.00, 12 września. Zapraszamy!

Link do pokoju.

https://fango.clickmeeting.com/xxvii-webinarium-faoo-aspekty-prawne-crowdfundingu

Grzegorz Wiaderek

Prawnik. Członek zarządu Instytutu Prawa i Społeczeństwa. W latach 1999-2011 koordynator Programu Prawnego Fundacji Batorego. Wcześniej przez 4 lata pracownik Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Autor publikacji z zakresu prawa cywilnego, bankowego, prawa dotyczącego organizacji pozarządowych oraz problematyki dotacji z UE. Posiada bogate doświadczenia badawcze, ewaluacyjne oraz szkoleniowe.

Źródło: http://www.faoo.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx