Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

XXV Webinarium FAOO - Wideo w praktyce organizacji pozarządowych

Badania wskazują, że mając do wyboru tradycyjny tekst oraz materiał wideo, odbiorcy wybierają ten drugi. Dlaczego nie wykorzystać tego trendu w promowaniu i informowaniu o działaniach organizacji? XXV Webinarium FAOO pomoże Ci się za to zabrać! Już 26 lipca o 11.00 spotkanie z Łukaszem Szewczykiem z Pracowni Filmowej „Cotopaxi”. Zapraszamy!

Niezależnie od tego, czy chodzi o przygotowanie egzotycznej potrawy, wymianę części w samochodzie czy poznanie nowego programu - chętnie sięgamy po różnego rodzaju tutoriale, przewodniki, skrypty i inne materiały z ruchomymi obrazami oraz dźwiękiem. Dodatkowo - rewolucja technologiczna ostatnich lat sprawiła, że wideo jest obecne wszędzie i dostępne dla każdego. Przestaje być domeną wykwalifikowanej, wąskiej grupy twórców, a staje się podstawą komunikacji, oddziaływania, zmiany postaw. Również jeżeli chodzi o wartości, idee czy emocje, czyli wszystko, co w trzecim sektorze ważne.

A tworzenie krótkich filmów nie musi być aż tak skomplikowane, jak się może wydawać. Nie jest też bardzo proste, o czym świadczą tysiące filmików zamieszczanych w Internecie. Można jednak znaleźć rozsądny kompromis i wykorzystać filmy w działaniach organizacji, nie wydając na to całego budżetu, ale i nie wstydzić się jakości.

Podczas webinarium poświęconego wykorzystaniu wideo w praktyce organizacji pozarządowych przyjrzymy się różnym funkcjom, formom i zastosowaniu krótkich filmów, począwszy od komunikacji z interesariuszami, a na pracy z grupami skończywszy. Podpowiemy, od czego zacząć, czy możemy sami się z tym zmierzyć, na co uważać i dlaczego w filmie - jak nigdzie indziej - ma zastosowanie zasada „mniej znaczy więcej”.

Chcesz już wejść do pokoju, w którym odbędzie się webinarium? Możesz to zrobić - trafisz do specjalnej poczekalni, z której w momencie rozpoczęcia wydarzenia "przeniesiemy" Cię we właściwe miejsce. Możesz też tu przyjśc tuż przed początkiem webinarium, czyli 26 lipca o 11.00 i wejść bezpośrednio do pokoju!

Wejście na webinarium - kliknij ten link:

https://fango.clickmeeting.com/xxv-webinarium-faoo-wideo-w-praktyce-organizacji-pozarzadowych

Łukasz Szewczyk – współzałożyciel Stowarzyszenia Pracownia Filmowa „Cotopaxi” zajmującego się społecznym wykorzystaniem różnych form audiowizualności (m.in. w sztuce, badaniach naukowych, zmianie społecznej). Uczestnik wielu międzynarodowych projektów z zakresu filmu (m.in. ESoDoc –European Social Documentary), wiedzę praktyczną zdobywał pracując w Szkole Wajdy, teoretyczne zastosowania audiowizualności badał na Uniwersytecie Warszawskim. W pracy z różnymi grupami bazuje na metodzie Participatory Video, która pozwala tworzyć ważne przekazy filmowe bez drogiego sprzętu i doświadczenia.

Źródło: http://www.faoo.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx