Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

VIII Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych we wrześniu w Warszawie

VIII Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych odbędzie się w Warszawie w dniach 8-9 września 2017 roku. Na jedyne w naszym kraju, odbywające się co trzy lata, forum obywatelskie przyjadą przedstawiciele organizacji pozarządowych z całego kraju, którzy podsumują dorobek ostatnich lat oraz będą planować strategiczne działania na przyszłość.


Wiodącym punktem VIII OFIP-u jest Forum odbywające się na Uniwersytecie Warszawskim przygotowywane przez organizacje obywatelskie z całej Polski. Program podzielony będzie tematycznie na dni, segmenty i sesje. Gościć na nim będzie około 1 tysiąca osób. Pierwszy dzień poświęcony jest dorobkowi sektora obywatelskiego ostatnich trzech lat, w którym najważniejszą rolę odegrały zmiany w prawie i finansowaniu organizacji pozarządowych w Polsce.

Zgłaszanie tematów - w maju zgłoś temat na VIII OFIP!

Gospodarzami debat drugiego dnia będą przedstawiciele stowarzyszeń, fundacji i innych inicjatyw, którzy zgłoszą temat i poprowadzą własną sesję. Ósma edycja Forum wzorem lat ubiegłych pokaże, które tematy w trzecim sektorze są dziś najbardziej gorące. Przedstawiciele organizacji z różnych regionów kraju będą mieli szansę podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi uczestnikami.

Wzorem lat ubiegłych zapraszamy wszystkie organizacje, instytucje i grupy nieformalne, które chcą współtworzyć to najważniejsze dla sektora obywatelskiego w Polsce wydarzenie, do składania propozycji tematów i poprowadzenia własnych sesji w drugim dniu forum na Uniwersytecie Warszawskim.

Do 26 maja 2017 r. na stronie wydarzenia www.ofip.eu będzie aktywny formularz rejestracyjny dla osób, które chcą skorzystać z tej okazji.

Zgłoś temat do programu VIII OFIP-u! 

Przygotowując się do wypełnienia formularza prosimy wybrać krótki, przyciągający uwagę tytuł sesji, zwrócić uwagę na to, dlaczego temat jest ważny dla odbiorców, do kogo ma być skierowany i w jaki sposób wzbogacą się uczestnicy po zakończeniu dyskusji i z jakimi wnioskami opuszczą OFIP. Preferowane są formy włączające, atrakcyjne dla uczestników ze względu na sposób prowadzenia, pokazujące nowe formuły warsztatowe i wykorzystujące nowe technologie.

W tym roku rozszerzamy partycypacyjny charakter OFIP-u – na poszczególne tematy będzie można głosować na przełomie maja i czerwca na stronie wydarzenia. Wtedy otworzymy też ogólną rejestrację dla wszystkich zainteresowanych.

Dodatkowych informacji o rejestracji udziela Monika Korczak pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń i dzielenia się tą informacją ze wszystkimi zainteresowanymi osobami.

***

OFIP to odbywające się od 1996 roku co trzy lata wydarzenie, na którym podejmuje się najważniejsze tematy dotyczące budowania społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. W poprzednich edycjach poświęcone było sytuacji trzeciego sektora z naciskiem na takie zagadnienia jak aktywność obywateli jako warunek budowania społeczeństwa obywatelskiego czy promowanie dialogu społecznego. Przyjęta została Karta Zasad Działania Organizacji Pozarządowych, powstała lista postulatów dotyczących rozwoju państwa obywatelskiego. Ostatni VII OFIP przyniósł prace nad Strategiczną Mapą Drogową Rozwoju Sektora Obywatelskiego w Polsce - pierwszym dokumentem, który określa kierunki działania organizacji pozarządowych w naszym kraju. W tym roku prace nad nim będą kontynuowane.

Organizatorem OFIP-u jest Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych.

Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych powstała w 2003 r., aby reprezentować organizacje społeczne w Polsce. Jest jedyną ponadbranżową federacją, która zrzesza łącznie 500 organizacji, w tym inne federacje, fundacje i stowarzyszenia, w których działa ponad 1 mln osób.

OFOP ma wpływ na kształtowanie rozwiązań prawnych i finansowych związanych z sektorem pozarządowym. Uczestniczy w tworzeniu zasad, dzięki którym środki unijne trafiają do organizacji i obywateli. Działa na rzecz jawnego, przejrzystego i odpowiedzialnego funkcjonowania organizacji pozarządowych w Polsce oraz zachęca do podejmowania inicjatyw obywatelskich. Więcej informacji na stronie internetowej www.ofop.eu

Więcej informacji o wydarzeniu:

www.ofip.eu

www.facebook.com/ofip.eu

Źródło: Informacja prasowa

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx