Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

XXII Webinarium FAOO - Analiza pola sił, czyli jak działać strategicznie w sytuacji zmiany

Fundacja Akademia Organizacji Obywatelskich zaprasza na spotkanie z myśleniem strategicznym, i to myśleniem strategicznym w kontekście zarządzania zmianą. "Analiza pola sił" to bardzo przydatne, chociaż nie stosowane powszechnie narzędzie wspierające proces podejmowania decyzji. 9 maja, 10.00 - webinarium nt. analizy pola sił.

Rozwój organizacji wielokrotnie stawia nas w obliczu nagłych wyzwań, trudnych do pokonania problemów czy konieczności zmiany obranego raz kursu. Chcąc zareagować szybko, kierowani myśleniem zadaniowym, często pośpiesznie przechodzimy do działania, nie dając sobie przestrzeni na refleksję nad sytuacją, w której się znaleźliśmy. To reakcja naturalna, ale często popychająca nas do wyboru opcji najlepiej nam znanych czy w jakiś sposób preferowanych, z pominięciem mniej oczywistych, a bywa że skuteczniejszych rozwiązań.

Dziedzina strategicznego zarządzania organizacją oferuje szeroki wachlarz metod, które mogą nam pomóc w różnych momentach rozwojowych. Jednym z takich narzędzi jest analiza pola sił. Pozwala ono na dogłębną analizę problemu i ocenę potencjalnej zmiany w kontekście sił działających w naszym otoczeniu. Prosta i czytelna formuła umożliwia ustrukturyzowanie refleksji nt. możliwych ścieżek działania i wybór tej, która będzie najbardziej efektywna w naszym przypadku.

Analiza pola sił może okazać się przydatna, jeśli Twoja organizacja znajduje się w sytuacji potencjalnej zmiany (zaplanowanej lub przewidywanej), myślisz nad wprowadzeniem nowych produktów/usług  lub borykasz się z problemem organizacyjnym, dla którego poszukujesz optymalnych strategii reakcji.

Jak krok po kroku wykorzystać to narzędzie?  Tego dowiesz się podczas webinarium, które odbędzie się 9 maja 2017 r. o godz.10.00.

Chcesz wziąć udział? Już teraz zarejestruj swoje uczestnictwo. Dzięki temu otrzymasz przypomnienie o nadchodzacym terminie i zyskasz pewność, że nie przegapisz tego ważnego wydarzenia edukacyjnego!

Tak, chcę się zarejestrować - kliknij tutaj

Webinarium poprowadzi Magdalena Widuch - konsultantka i kierowniczka projektów strategicznych Centrum Doradztwa Strategicznego. Na co dzień współpracuje z sektorem publicznym i pozarządowym w ramach procesów planowania strategicznego opartych o działania badawcze i partycypacyjne. W ostatnich 12 latach przeprowadziła kilkadziesiąt szkoleń i sesji strategicznych dla samorządów i organizacji społecznych.

Źródło: http://www.faoo.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx