Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

XXI Webinarium FAOO - Zanim podpiszesz sprawozdanie finansowe...

Zapraszamy na XXI Webinarium FAOO – „Zanim podpiszesz sprawozdanie finansowe…”. 21 kwietnia o 14.00 spotykamy się, żeby dobrze przygotować się do zrozumienia i zaprezentowania dokumentów finansowych organizacji. Przecież do walnych zgromadzeń i spotkań z radami fundacji już nie zostało wiele czasu…

Księgowi w organizacjach do ostatniego dnia marca powinni przygotować pierwszą wersję sprawozdania finansowego. I zapewne to zrobili.

Ale to nie księgowy zatwierdza sprawozdanie i nie księgowy jest zobowiązany do przesłania go do organu nadzoru czy prezentacji na walnym zgromadzeniu członków. Za to odpowiada…?

Właśnie tak! Zgodnie z Ustawą o rachunkowości to kierownik jednostki – a więc najczęściej cały zarząd – a także organ zatwierdzający sprawozdanie finansowe – np. Komisja Rewizyjna czy Rada Fundacji – odpowiadają za prawidłowość sporządzonego sprawozdania. A w ostatnich dwóch latach było dużo zmian dotyczących wzorów sprawozdań finansowych.…

No właśnie, droga menedżerko, drogi menedżerze – przygotuj się do lektury sprawozdania finansowego! Masz na to jeszcze trochę czasu, bo dokument zatwierdzony musi być do 30 czerwca.

W czasie webinarium  podpowiemy, co warto sprawdzić w tabelach rachunku zysków i strat i w bilansie, np. czy nasze sprawozdanie jest przygotowane według obowiązującego wzoru ? Jak przeczytać i interpretować podstawowe dane ze sprawozdania finansowego –  co może oznaczać wynik finansowy ujemny? Co warto zweryfikować w pozostałych pozycjach?

Webinarium poprowadzi Teresa Zagrodzka z TISE S.A. 

Już dziś zarejestruj się na webinarium! Dzięki temu otrzymasz przypomnienie o zbliżającym się wydarzeniu i link do pokoju, w którym odbędzie się spotkanie!

Teresa Zagrodzka

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych SGH w zakresie audytu, kontroli zarządczej i rachunkowości. Od 1991 roku związana z sektorem pozarządowym, współpracowała z organizacjami takimi jak np. Fundacja Batorego, Fundacja dla Polski, Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, FISE. Autorka wielu publikacji o tematyce finansowej, w tym artykułów na portalu ngo.pl. Konsultantka i trenerka w zakresie zarządzania finansami organizacji pozarządowych. Obecnie dyrektorka działu ekonomii społecznej w TISE SA.

Źródło: http://www.faoo.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx