Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

8 rzeczy, o których musi pamiętać każda organizacja - poradnik ngo.pl

Działalność organizacji pozarządowej musi spełniać wiele wymogów wynikających z przepisów prawa oraz z jej statutu. Sprawdź, o czym nie należy zapominać.

Prowadzisz organizację pozarządową? Pamiętaj, że nie zwalnia to z przestrzegania przepisów prawa. Zarówno tych, które są tylko dla organizacji (ustawa - Prawo o stowarzyszeniach, ustawa o fundacjach, ustawa o działalności pożytku publicznego), jak i tych wynikających z ogólnie obowiązujących przepisów prawa (np. ustawa o rachunkowości). Nie należy też zapominać o statucie danego stowarzyszenia / fundacji.

Rzeczy, o których muszą pamiętać organizacje, można wskazać więcej. Poniżej zebraliśmy te najważniejsze, o których jednak, zgodnie z doświadczeniem doradczyń i doradców serwisu poradnik.ngo.pl, organizacjom zdarza się zapomnieć!

PRZEJDŹ DO PORADNIKA

Źródło: http://poradnik.ngo.pl/

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx