Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Baza Projektów/Programów Organizacji Pozarządowych (Baza PPOP)

Projekt Fundacji Pomocy Prawnej ANTERIS

W efekcie działań Fundacji Pomocy Prawnej ANTERIS powstała powszechnie dostępna baza (portal internetowy o nazwie Baza PPOP) zrealizowanych i realizowanych w 2013 r. przez organizacje pozarządowego projektów i programów finansowanych lub dofinansowywanych ze środków unijnych, środków publicznych (w tym – redystrybuowanych) lub innych programów pomocowych.

Baza PPOP zawiera informacje o organizacji realizującej projekt/program, tematyce projektu/programu, kwocie dofinansowania (dotacji), okresie realizacji oraz – co stanowi novum - informacje o rezultatach danego projektu/programu w postaci sporządzonych analiz, raportów z badań, podsumowań, wytycznych, publikacji. W Bazie PPOP udostępnione są również informacje o przeprowadzonych w związku z poszczególnymi projektami/programami ewentualnych kontrolach w organizacjach i ich wynikach.

Dane i informacje zawarte w Bazie PPOP łączą informacje sektora publicznego z różnych obszarów. W Polsce działa około 90 tys. organizacji pozarządowych, każda z nich prowadzi działania celem realizacji swoich celów statutowych. Większość organizacji realizuje również projekty i programy finansowane lub dofinansowywane ze środków unijnych, środków publicznych (w tym – redystrybuowanych) lub innych programów pomocowych. Informacje o realizowanych przez organizacje projektach nie są jednak nigdzie sklasyfikowane w sposób umożliwiający ponowne wykorzystanie powstałych „rezultatów” tych projektów. Baza PPOP zawiera właśnie taką klasyfikację, w pierwszej fazie swojego istnienia obejmuje projekty/programy zrealizowane lub realizowane w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2013 r.

Baza PPOP w obecnym kształcie jest programem pilotażowym, który będzie rozwijany. Jest to zamierzenie długofalowe, na dalszy rozwój Bazy PPOP będą pozyskiwane kolejne środki.

Dostęp do Bazy PPOP jest bezpłatny, a Baza – ogólnodostępna, przystosowana do korzystania dla osób z niepełnosprawnościami (zgodnie z wymaganiami WCAG 2.0 na poziomie AA), dane zostały w niej zgromadzone w sposób umożliwiający ich ponowne wykorzystywanie, w tym do odczytu maszynowego.

Źródło: http://bazappop.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx