Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wsparcie dla firm z terenów wiejskich. Środki krajowe

Opracowanie: Iwona Raszeja-Ossowska

 

W niniejszym opracowaniu zaprezentowane zostały krajowe formy finansowego wsparcia dedykowane przedsiębiorcom.

Opracowanie nie wyczerpuje wszystkich form pomocy. Koncentruje się wyłącznie na tych formach, o które ubiegać może się przedsiębiorca. Obejmuje dofinansowania z tytułu dokształcania obecnych pracowników i przyszłych pracowników firmy (bezrobotnych kierowanych przez Powiatowy Urząd Pracy), dofinansowania/ refundacje dotyczące wynagrodzeń dla pracowników oraz wsparcie firm na poprawę bhp w miejscu pracy i realizację inwestycji z tytułu ochrony środowiska.

Wiele z prezentowanych rozwiązań jest dostępnych od kilku lat, przy czym rozwiązania te są okresowo modyfikowane m.in. poprzez zmiany stawek bazowych, do których się odwołują. Nowością są dotacje Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Obydwa instrumenty funkcjonują od roku 2014.

Pomoc udzielana jest w trybie ciągłym lub do wyczerpania środków.

W większości wypadków pomoc jest objęta regułami pomocy de minimis, co wymaga od przedsiębiorcy sprawdzenia, w jakiej wysokości pomoc taką dotychczas otrzymał.

Powodzenia w optymalizacji kosztów prowadzenia firmy!

POBIERZ PORADNIK W PLIKU PDF

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx