Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Regranting - dwuczęściowy podręcznik do pobrania!

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, wraz z partnerami: Powiatem Nidzickim, Miastem Biłgoraj, Nidzicką Fundacją Rozwoju NIDA oraz Biłgorajską Agencją Rozwoju Regionalnego ma zaszczyt zaprezentować "Podręcznik regrantingu, czyli jak wdrażać regranting w samo rządach gminnych i powiatowych.

Od 2010 roku Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie pozwala samorządom zlecać prowadzenie konkursów dotacyjnych organizacjom pozarządowym. Mechanizm, w którym samorząd lub inna instytucja, znajduje pośrednika w dystrybucji dotacji, nazywany jest REGRANTINGIEM. Nazwa pochodzi z języka angielskiego, bo to rozwiązanie przywędrowało do Polski ze Stanów Zjednoczonych i na razie nie doczekało się dobrej polskiej nazwy.

Regranting z powodzeniem stosowany jest od kilku lat przez organizacje pozarządowe, na przykład w ramach Programu „Działaj Lokalnie”, finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Samorządy dotychczas wykorzystują go w niewielkim stopniu. Dlatego Akademia od 2012 roku upowszechnia wiedzę na temat regrantingu, a w tym roku opracowała modelową procedurę jego stosowania, zawartą w dwuczęściowym podręczniku, który od października tego roku jest dostępny na stronie internetowej Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce

Źródło: http://www.filantropia.org.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx