Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Fundacja Batorego wraz z Biurem RPO zapraszają na rozmowę z Szymonem Osowskim, prawnikiem, prezesem Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska

Fundacja Batorego i Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich zapraszają  na rozmowę w ramach cyklu on-line pod patronatem tygodnika „Polityka”: „Próba. Polska w czasie epidemii”.

28 maja o 19:00 gościem będzie Szymon Osowski, prawnik, prezes Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska, z którym w 30. rocznicę samorządu terytorialnego porozmawiamy o sile i problemach lokalnych wspólnot oraz:

  • o odpowiedzialności polityków,
  • o zaangażowaniu mieszkańców,
  • o przejrzystości w życiu publicznym,
  • o tym, co się udało, a co trzeba poprawić,
  • i gdzie szukać możliwości rozwoju w trudnych czasach.

Rozmowy prowadzi Edwin Bendyk, członek Zarządu Fundacji Batorego, publicysta „Polityki”.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku.

Nagrania z poprzednich rozmów w cyklu są dostępne na kanale Fundacji Batorego na YouTube.

Cykl “Próba. Polska w czasie epidemii” jest odpowiedzą na potrzeby sytuacji, w jakiej znaleźliśmy się. Pandemia zaskoczyła cały świat, mimo że nie brakowało ostrzeżeń przed nadchodzącym zagrożeniem. Kryzys przez nią wywołany stał się także wielkim testem naszej demokracji i jakości władz państwowych, samorządu terytorialnego, społeczeństwa i solidarności obywatelskiej. Z ekspertkami i ekspertami porozmawiamy o tym, jak bliskie im sfery życia zareagowały na kryzys, jakie widzą zagrożenia i gdzie upatrują nadziei.

Źródło: https://www.batory.org.pl

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx