Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ważne komunikaty ZGWRP

Opinia ZGW RP do do projektu ustawy o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (druk senacki nr 99)

Przyjęta przez Sejm ustawa o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r., umożliwia całkowicie nowy i wykraczający poza dotychczasowe schematy sposób głosowania. Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej jest przekonany, że wykonanie jej zapisów obarczone jest nie tylko wieloma wątpliwościami natury prawnej, które w powiązaniu z problemami technicznymi oraz logistycznymi możliwościami samorządów stają się bardzo trudne do wykonania, ale przede wszystkim nie zabezpieczają konstytucyjnych przymiotów wyborów. W załączeniu opinia ZGW RP.

Opinia ZGW RP

***

Apel polskiego samorządu w sprawie wyborów

Załączamy Państwu pismo i apel polskiego samorządu w sprawie wyborów. Dnia 24.04.2020r. informacje wysłaliśmy również na Państwa skrzynki mailowe. Ocena stanu i podjęcie stosownych czynności należy indywidualnie do każdego włodarza gminy, decyzję o wystosowanie apelu pozostawiamy bezpośrednio Państwu.

więcej

***

Opinie prawne nt. żądań Poczty Polskiej

Przedstawiamy kilka opinii prawnych w zakresie udostępniania Poczcie Polskiej danych zawartych w spisach wyborców.

więcej…

***

Źródło: http://www.zgwrp.pl/

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx