Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Nadarzyna zdobyła Mistrzostwo Świata!

Wielkim sukcesem zakończył się udział Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej z Nadarzyna w Thailand World Music Championships  - Mistrzostwach Świata Orkiestr – odbywających  się w dniach 15-17 grudnia w Tajlandii.

Reprezentantująca Polskę orkiestr zdobyła tytuł Mistrza w kategorii Street Parade (Musztra Paradna)

Dodatkowo artyści z Nadarzyna zajęli III miejsce w kategorii World Class - (Musztra na stadionie).

 Orkiestra powstała w 1998 r. i odgrywa ważną rolę w propagowaniu kultury muzycznej wśród społeczności lokalnej oraz na arenie krajowej i międzynarodowej.

Muzycy występują zarówno w salach koncertowych, jak i w dynamicznych pokazach musztry paradnej.

Założycielem i dyrygentem Orkiestry jest Mirosław Chilmanowicz przy dużym wsparciu samorządu gminy Nadarzyn z wieloletnim Wójtem Januszem Grzybem na czele (zm.w 2017 r.)

Zespół koncertował nie tylko w kraju, ale również za granicą m.in. we Włoszech, Niemczech, Grecji, Bułgarii, Czechach, w Hiszpanii, na Malcie i na Ukrainie gdzie spotkał się z dużym entuzjazmem publiczności i uznaniem jurorów.

W 2009 r. Orkiestra koncertowała w Chinach podczas 9. Artystycznego Festiwalu w Pekinie (m.in. na scenach Teatru Tianqiao oraz Akademii Muzycznej), a jej występy zostały przyjęte bardzo gorąco przez pekińską publiczność. W październiku 2009 r. muzycy wzięli udział w 72. Paradzie Pułaskiego w Nowym Jorku, natomiast w grudniu koncertowali w Singapurze i Malezji. Podczas tego wyjazdu brali udział m.in. w Festiwalu Orkiestr Dętych w Singapurze (koncert galowy odbył się w jednej największych i najnowocześniejszych sal koncertowych na świecie - Esplanade Concert Hall). W Kuala Lumpur występowali dla Królowej Malezji na koncercie charytatywnym. W 2011 roku odbyła tournee po Australii i Tasmanii.

W kwietniu 2014 roku reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Dziedzictwa Kultury i Integracji w Hue w Wietnamie a w 2016 w Szanghaju.

Jako jedna z ponad 800 orkiestr strażackich biorących udział w Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych OSP organizowanym przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP (w 2009, 2013 i 2017r.) zdobyła tytuł Mistrza Polski we wszystkich konkurencjach: programie koncertowym, przemarszu oraz musztrze paradnej.

Wszystkim członkom mistrzowskiej orkiestry z Nadarzyna składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów na arenie międzynarodowej!

Jesteśmy z Was dumni!
 
 
 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx