Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ochotnicze Straże Pożarne – czy mogą składać wnioski o dofinansowanie realizacji zadań publicznych?

PYTANIE:

Witam.
Czy ochotnicze straże pożarne mogą składać wnioski o dofinansowanie realizacje zadania publicznego np. na organizacje obozu sportowego dla MDP w ramach działania gminnej profilaktyki alkoholowej.
Pozdrawiam
[...]

Witam!
Na początku muszę zaznaczyć, że moja odpowiedź nie ma charakteru porady prawnej, jest tylko informacją. Z zasady i na podstawie m.in. ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie z 2003 roku - ochotnicze straże pożarne jak i inne, pozarządowe organizacje, mogą występować do gminy o dofinansowanie zadań, które są zgodne z celami statutowymi gminy. Inaczej mówiąc gminy mogą dotacjami wspierać ochotnicze straże pożarne. Pytanie bardziej dotyczy celu gminnego programu antyalkoholowego i celu projektu, na który dofinansowanie chce pozyskać Wasza ochotnicza straż pożarna. Czy to zadanie jest zgodne z zadaniami własnymi gminy i mieści się w celach programu antyalkoholowego? Jak zostanie uzasadnione? Tak dla przykładu podaję tegoroczny wniosek OSP z Sępólna Krajeńskiego na realizację podobnego zadania publicznego wspieranego co prawda przez starostwo a nie gminę, ale to też administracja samorządowa. Dzięki temu rozszyfrowałam też skrót, który Pani podała jako MDP – męskie/młodzieżowe drużyny pożarnicze - tak? 
WNIOSEK DO POBRANIA TUTAJ


W imieniu Witryny Wiejskiej życzę powodzenia w działaniu i pozdrawiam,
Monika Kaczmaryk

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Dołącz do nas

      YTxyXYx